Dungeon Defenders – nejlépe vypadající androidí hra dneška

0

Ne každá hra se honosí tím, že ji pohání grafický engine, který je známý spíše z počítačů, ne každá hra dovoluje multiplayer napříč platformami, a ne každá hra má nebo chystá svoji verzi na Android, iOS, PS3 a PC zároveň, a právě díky těmto skutečnostem není tato hra jako každá jiná.

Jedná se o poměrně jednoduchý mix MMORPG a tower defence, od čehož se odvíjí i hratelnost.  Každé kolo nebo chcete-li dungeon, musíte uchránit krystal, který se nachází uprostřed mapy, po okrajích jsou poté umístěné vchody, kterými přicházejí monstra snažící se Váš milovaný krystal zničit. Ta jsou poměrně rozličná a na konci většiny kol přijde i nějaký ten bosss, takže i přes stále se opakující koncept hratelnosti nepřichází stereotip nijak brzo.

Na obranu krystalu si navíc můžete vybrat jednoho ze čtyř hrdinů, a to mnicha, rytíře, zloděje nebo mága. Každého z nich poté můžete vylepšit novými schopnostmi a také vybavením, které překvapivě získáváte z padlých nepřátel. Vylepšovat můžete také rozličné magické věže, které můžete využít při obraně krystalu.

Velko výhodou hry je kooperační režim, který umožňuje hrát s až čtyřmi kamarády najednou, přičemž je jedno, jestli hrají hru z Androida nebo iOS zařízení. Multiplayer však měl, tedy alespoň na mém zařízení, jeden velký problém, při větším množství monster se hra začala vždy sekat, až se mnohdy stávala nehratelnou. Co tento problém způsobuje, se mi nepodařilo zjistit, internetové připojení jsem měl stabilní a v singplayeru pokud se podobné problémy vyskytli, tak nebyly nikdy tak intenzivní.

Nejzajímavější na hře je však její grafická stránka, která díky použití Unreal 3 enginu vypadá prostě kouzelně. To je však částečné i největší kámen úrazu hry, ne všechna zařízení mají totiž dostatek grafického výkonu pro plynulé vykreslování tak složité a propracované grafiky. Dokonce i Samsung Galaxy S, který mimochodem obsahuje jeden z nejvýkonnějších grafických čipů, měl občas problémy a hra byla místy pomalejší, nemyslím tím, že byla nehratelná, to ne, ale o čisté plynulosti se také mluvit nedalo.

Suma sumárum jde o povedenou hru, a pokud vlastníte výkonný androidí telefon, například Desire HD, nebo Galaxy S musím Vám ji doporučit. Pokud máte stroj slabší pravděpodobně ji ani v marketu neuvidíte, a pokud náhodou ano, nekupujte ji, stejně byste si ji neužili.

QR Kód Dungeon Defenders
$4,99 (87,26 Kč)

Podporované verze androida: 2.1+
Velikost: 7MB + 700MB na SD kartě
App2SD: Ne

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here