8 nejlepších offline GPS map pro Android

6

I přesto, že si vážíme rozsáhlé aplikace Google Mapy, má zkrátká velkou slabinu, a to absenci offline navigace, čímž však umožňuje menším společnostem prosadit své vlastní aplikace.

Samozřejmě, dnešní Google Mapy umožňují si ,,uschovat“ část mapy na později, avšak plošné omezení není ideálním řešením. To se může vymstít, pokud cestujete v cizí zemi (se směšně drahým roamingem) nebo spíte rádi pod širákem v přírodě a potřebujete se vymotat z lesa.

Naštěstí najdete v obchodu Google Play dostatečný počet offline aplikací. Spousty z nich jsou zadarmo v zástupu před těmi s limity, které přidali developeři za cílem motivace uživatele k zakoupení plné verze. Podívejte se na seznam těch, které jsme pro Vás vybrali my.

1) HERE Maps

HERE Maps byly dlouho dobu exkluzivní pro zákazníky společnosti Nokia, přičemž se finální podoba offline map nakonec před pár měsíci dostala i na Android. Pokud hledáte spolehlivou aplikaci s offline mapami a navíc koukatelným designem, HERE určitě vyzkoušejte.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

2) Navigon (Garmin)

Pokud je součástí Vaší práce časté ježdění autem, jedním z řešení problému dostání se z bodu A do bodu B je určitě aplikace Navigon cílená pro dopravní profesionály. Cena je oproti ostatním aplikacím sice hodně vysoká, o to více však profesionální řidiči ocení její funkčnost (pomocníka u úzkých cest, reálné ceny pohonných hmot u míjených tankovacích stanic, 3D pohled,…). V Google Play si můžete vybrat z více balíčků Navigonu, a to např. Evropu (tu si můžete stáhnout pod námi zveřejněným odkazem), USA, Australii, …


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

3) CoPilot GPS

Další skvělou aplikací, kterou stojí za to vyzkoušet, je CoPilot GPS. Obsahuje docela propracované mapy se spoustou POI míst, která by vás mohla zajímat (Points of Interest – Zajímavá místa).


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

4) MAPS.ME

Aplikace MAPS.ME sází na sice jednoduché, ale moderní uživatelské rozhraní. Byli jsme docela překvapeni, až do jakého detailu jsou mapy propracovány také vzhledem k tomu, že je appka zcela zdarma.

1


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

5) Sygic Navigace a Mapy

Apliakace Sygic GPS Navigation & Maps by se dala označit za nejpopulárnější mezi aplikacemi, které zvládnou jak klasickou navigaci tak i tu offline. Výhodou výtvoru od Sygic je, že veškerá navigace probíhá skrze GPS. Internet tedy není vůbec potřeba.

2 3 4


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

6) OsmAnd Maps & Navigation

OsmAnd ( zkratka pro OSM Automated Navigation Directions) to u Vás nejspíš nevyhraje po stránce designu, avšak do detailu vybavené mapy, které jsou navíc přístupné i bez připojení, určitě stojí za to.

5


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

7) Maverick : GPS Navigation

Aplikace doporučené do této doby by měly vyhovovat běžným uživatelům, avšak jsou mezi námi i takoví, kteří se poohlíží po něčem specializovaném. V tomto případě určitě doporučíme aplikaci Maverick. Tu využijete hlavně, pokud chodíte rádi na túry, máte rádi vodáctví nebo jakoukoli jinou venkovní aktivitu, u které si potřebujete zmapovat terén.

6


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

8) Map Factor: GPS Navigation

Nakonec si povíme něco o aplikaci Map Factor. Co se týká popularity, velmi úzce konkuruje mapám Sygic v hodnocení 4.4 bodů z 5. Je jednou z aktuálně nejoceňovanějších GPS navigací na trhu. S ní určitě neuděláte krok vedle.

7


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Spoléháte se raději na klasickou GPS stanici nebo využíváte svůj vlastní telefon?

zdroj: http://www.phonearena.com

 

6 KOMENTÁŘE

  1. Garmin dodává i navigaci Viago, která je cenově velmi dostupná. Aplikace samotná 25,- Kč s online mapami zdarma. Offline mapy celé Evropy stojí 200,-. Další funkce (dopravní situace, pomocník řazení do pruhů apod) se dokupují zvlášť.

  2. a ktora z tychto navigacii dokaze navigovat v popisnym cislam domov? Mam taky dojem, ze som uz vyskusal vacsinu z nich a ani jedna to nedokazala

  3. zmínil bych ještě tomtom. Sice původní verze aplikace pro WM (ano windows mobile) neměla konkurenci, ale i tahle je vcelku dost dobrá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here