Xiaomi Yi Camera – čínská akce neurazí

0

Čínské Xiaomi není jen společností s levnými smartphony. Na domácím čínském trhu nabízí široké portfolium elektroniky, ve kterém nechybí ani televize, routery nebo třeba i čistička vzduchu. V prvním čtvrtletí tohoto roku přibyla i akční kamera, kterou jsem měl možnost bezmála dva týdny testovat.

https://www.youtube.com/watch?v=ua4yoeYnap0&feature=youtu.be

Chudé balení

Pochopitelně jde opět o velmi levnou alternativu vůči dražším konkurentům v čele s kamerami GoPro. Cenový rozkol je nejvíce patrný při pohledu na základní balení. To obsahuje krom samotné kamery jen návod v mandarínštině a kabel pro spojení s počítačem. Jde o klasické microUSB, díky čemuž můžete bez problémů použít i vlastní, který jste dostali například k androidímu smartphonu.

Xiaomi Yi Camera 2-2

Zbylé příslušenství jako ochranný kryt, stativy nebo třeba selfie stick si už musíte obstarat sami přes internetové obchody. Zde pomůže především eBay nebo Aliexpress. Především nákup ochranného pouzdra vřele doporučuji, bez něj totiž kamera není voděodolná a ani nepřežije takovou sérii pádů, jakou byste očekávali.

Kvalitní senzor

Naštěstí se ovšem nešetřilo na tom hlavním. Senzor zvládá vše, co byste od takto koncipované akční kamery očekávali a nabídne FullHD záznam při 60 snímcích za vteřinu nebo 16 MPx snímky. Senzor pochází od Sony a konkrétně jde o Exmor R CMOS snímač.

Pochopitelně se nevyrovná těm nejkvalitnějším a FullHD je už také jen vyšší standard, za cenu okolo 2 a půl tisíc však dokáže vykouzlit a překvapivě povedené snímky a videa. Navíc v kombinaci se 155 stupňovou čočkou (tzv. rybí oko) je pro akční záběry jako dělaná. 

Hledáčkem mobil

Zcela však chybí displej, přes který by bylo možné kameru jednoduše ovládat. Pro základní obsluhu se budete muset naučit zkratky přes tři tlačítka, jež na kameře najdeme, ale pro jakékoliv nastavení jste nuceni připojit mobil.

Xiaomi Yi Camera 2

Spárování probíhá přes Bluetooth 4.0 nebo Wi-Fi. Defaultně se používá právě Wi-Fi a to také napomáhá minimálně prodlevě při přenosu obrazu. Mobilní aplikace má však jeden zásadní problém. Není k dispozici v Google Play Storu a navíc je koncipována primárně pro čínské uživatele.

Xiaomi Yi Camera 2-4

To ve zkratce znamená, že se často potkáte s čínskými znaky a především při párování je to dost zásadní problém. Navíc vše není úplně intuitivní a při neznalosti daných tlačítek si budete chvíli zvykat a klít.

Ideální entry level

Xiaomi Yi Camera se jeví jako ideální produkt pro všechny, kteří si pohrávají s myšlenkou, že by si mohli něco jako akční kameru pořídit. Za cenu okolo 2 a půl tisíc korun vám dokonale ukáže, jestli ji skutečně potřebujete a určitě vám nějaký ten pátek vydrží.

Xiaomi Yi Camera 2-3

Svou kvalitou nezklame, jen se připravte na dodatečnou investici do krytu a držáku, bez čehož je využití desetinové. Snad Xiaomi také zapracuje na překladu své aplikace, bez které je kompletní obsluha nemožná, oficiální informace však zatím prakticky chybí. V tom zásadním – pořizování kvalitního videa v segmentu střední třídy – však nezklame.

Seznam ukázkových videí

Akční kameru Xiaomi Yi Camera pro recenzi zapůjčil internetový obchod Xiaomimobile.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here