Představí Google již v létě Jelly Bean?

1

Poměrně nedávno vyšel Android 4.0 Ice Cream Sandwich a Google již stojí před těžkým rozhodnutím, zda vydat Android 5.0, kterému se také přezdívá Jelly Bean. Měl by tak konkurovat novému Windows 8 od Microsoftu a to především na tabletech.

Google se totiž prý obává, že dosavadní Ice Cream Sandwich neplní očekávání, což je další fakt, který hraje ve prospěch vydání Adnroidu 5.0. Microsoft plánuje vydat Windows 8 ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Přinese „revoluci“ hlavně pro tablety, celé prostředí je pro ně optimalizováno a navíc systém poběží na energeticky nenáročných procesech ARM architektury.

Podobně tomu bude u diskutovaného Jelly Bean, ten bude zaměřen taktéž na tablety a právě proto nechce Google zaspat dobu. Mělo by dojít k plnému využití dvoujádrových procesorů a hovoří se o tom, že by společnost dokonce mohla využít nový Android na notebooky a netbooky. Tchajwan uvádí, že Google tlačí na výrobce tabletů, aby se přiklonili k možnosti dual-bootu. Ty by nabízely Android 5.0 nebo kombinaci s Windows 8, uživatel by mohl libovolně mezi systémy přepínat.

Zdroj: pocket-lint.com, phandroid.com

  • Venca

    No nedavno to bylo jeste tak andr 4.0 mel sjednotit mobily a tablety, kazdy by asi cekal ze dalsi verze se ponesou ve stejnem duchu. proc by to jinak delali ze? A ocividne andr 5.0. bude zase vice pro tablety. A krom toho neni to od googlu dobre. ICS se jeste ani poradne nestacil zahrat, 90% zarizeni ho nema a uz tady chcou strkat JB. Sranda je v tom ze ICS se ve vetsi mire na zarizeni nedostal kvuli vyrobcum telefonů a tabletů. Jak si může gůgl myslet ze s JB to bude jine?