Textové Widgety pro každou příležitost

8

Máte rádi elegantní, ale zároveň účelné widgety? Preferujete spíše text, před mnohdy nevkusnou a složitou grafikou? Pokud ano, tak v tomto přehledu najdete přesně takové widgety, a to jak pro datum a čas, tak i pro stav baterie.

Clockr – What’s the time please?

Jako první si probereme Clockr, ten nám bude sloužit pro ukazování času. Jak jsem již zmínil v úvodu, tento článek pojednává o jednoduchých textových widgetech, neočekávejte tedy prosím žádné složité grafické orgie. Clockr jednoduše zobrazuje kolik je hodin a to pouze ve formě textu. Abych nezapomněl upozornit, witget je anglicky, neočekávejte tedy, že čas bude napsán česky.

Ukázka snad všech možných konfigurací Clockru - nastavení není sdílené Možnosti nastavení Clockru jsou poměrně bohaté

I přesto že jde o čistě textovou záležitost, obsahuje poměrně širokou škálu nastavení, do kterého se dostanete kliknutím na widget. Zde můžete změnit formát času (12/24) nebo zarovnání. Zajímavou volbou může být zapnutí poloprůhledného černého pruhu, který se bude zobrazovat pod widgetem. Je zde také možnost odlišit, a to jak velikostí písma, tak i barvou, část zobrazující desítky minut (tj. prostřední část). Výhodou může být, že jednotlivé widgety nemají sdílené nastavení, díky čemuž jich můžete mít na ploše více a každý může být nastavený úplně jinak.

Zdarma
Zdarma

Podporované verze androida: 2,1+
Velikost: 40kB

OneSeven – Nevíte co je za den?

Jako další si vezmeme OneSeven, který nám bude zobrazovat co je za den. Stejně jako u Clockr se jedná o anglický a čistě textový widget. V Neplacené verzi má poměrně málo nastavení, vcelku upravíte jenom velikost textu. V placené verzi (17,69,-) máte možnosti podstatně bohatší, změnit lze například barva písma a pozadí, nebo která aplikace, která se zapne po kliknutí na widget, také je zde možnost nastavení prvního dne v týdnu. V neplacené verzi jsou tyto vlastnosti napevno, probíhající den je bílou barvou, ostatní šedou, po kliknutí se zapíná výchozí kalendář a prvním dnem týdne je neděle.

OneSeven - díky společnému nastavení ukázka jen jedné konfigurace OneSeven a jeho chudé nastavení

Zdarma
Zdarma

Podporované verze androida: 1,6+
Velikost: 81kB

BattStatt Free – Jak je na tom baterka?

Předposledním widgetem bude BattStatt Free, taktéž anglicky a čistě textově. Tentokráte je na tom free verze poněkud lépe, můžete nastavit barvu textu a poloprůhledného pozadí, které lze i vypnout. I přesto se placená verze vyplatí, přeci jen má možností o něco více, například libovolný font nebo jinou barvu pro desítky a jednotky procent. Kliknutím na widget se dostanete do jednoduché statistiky baterie, kde najdete například dobu od odpojení, či její napětí.

Nesdílené nastavení a spousta možností to je BattStat Rychlý přehled o baterii v BattStat

Zdarma
Zdarma

Podporované verze androida: 1,6+
Velikost: 196kB

Ext Date Widget – Datum sem, datum tam

Jako poslední se dostaneme k widgetu zobrazujícímu datum. Stejně jako všechny předchozí je anglicky, ale tentokráte není čistě textový, i přesto je  jednoduchý a velmi elegantní. V nastavení nalezneme standardní položky jako změnu barvy textu a možnost aktivace poloprůhledného pozadí nechybí ani výběr aplikace, která se spustí po kliknutí na widget.

Ext Date Widget Rychlý přehled o baterii v BattStat

Zdarma
Zdarma

Podporované verze androida. 1,6+
Velikost: 58kB

8 KOMENTÁŘE

 1. Prosím o opravu nadpisu (který bije do očí). Píše se to WidgeTy, ne widgeDy!

  A ještě si rejpnu: To tě to nepraští do očí? Dyť to v telefonu máš správně a tady v celým článku špatně, widged.

 2. Za chybu se omlouvám, ale říkat, že je v celém články, když se vyskytuje pouze u dvou nadpisů je lehce nadsazené.
  Všude v textu to bylo správně.

 3. Spíš je to tím, že text kontroluji, ale nadpisy napíšu jednou a už se k nim nevracím ;).
  //Abych zas tak nekecal, i do textu se jednou dostalo ‚widged‘

 4. Nějak mi tam chybí jeden z nejlepších a nejuniverzálnějších text widget co je a to simple text který umí od datumu prez počasí až po zobrazení stavu baterie a mnohem mnohem více.

 5. Díky za tip, kouknu se na to.
  EDIT: Spoustu aplikací jsem také vyloučil, protože mi pro mne z neznámých důvodů nefungovaly korektně. (SGS, Darky’s 8.0)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here