MINIMALISTIC TEXT – KDYŽ JEDEN WIDGET NESTAČÍ

3

Hledáte aplikaci, která zvládne zobrazit informace od času po počasí v minimalistické formě? Minimalistic Text zvládne to a ještě mnohem víc!

Minimalistic Text zvládne v základu zobrazit čas, datum, informace o baterii, počasí a pokud vlastníte aplikaci Tasker, tak se vám rozšíří možnosti jejího použití. Všechny informace lze zobrazit ve velmi přizpůsobitelných widgetech, které jsou celkem v 11 velikostech. Widgety na obrazovce pak můžete upravovat a spravovat pomocí manažera nastavení, kterého naleznete ve svém seznamu aplikací.

Dostupné widgety pro Minimalistic Text - část 1. Dostupné widgety pro Minimalistic Text - část 2.

Tady se dostáváme k prvnímu neduhu jinak skvělé aplikace. Pozadí v nastavení nelze změnit a viditelnost černých znaků není ošetřena ani jinak. Výsledek můžete ne/vidět na obrázku níže (v pravo).

Manažer nastavení pro Minimalistic Text v seznamu aplikací. Manažer nastavení pro Minimalistic Text (neduh s pozadím).

Než se dostaneme k nastavení jednotlivých widgetů (kliknutím na ně v manažeru nastavení), podíváme se ještě na nastavení globální (manažer nastavení-menu-global settings), tedy společné pro všechny. V něm můžeme nastavit např.: odezvu na různé akce, jak si přejeme widgety zobrazovat (na výšku, na šířku, dle senzorů) a vybrat složku s vlastními fonty (font lze u každého widgetu nastavit jiný, lze jej ale vybrat pouze z fontů ve složce, kterou předtím musíte nastavit v global settings). Další důležitou věcí, která lze nastavit je počasí (aplikace umí jako se zdrojem informací pracovat s Gogole weather a World Weather Online).

Globální nastavení pro Minimalistic Text - část 1. Globální nastavení pro Minimalistic Text - část 2.

Teď se již budeme věnovat nastavení jednotlivých widgetů, kde máme opravdu mnoho možností. Nastavení barvy a průhlednosti pozadí, či volba zarovnání obsahu widgetu snad nikoho nepřekvapí, méně obvyklou funkcí je ale nastavení směru vykreslování obsahu (názorné použití můžete vidět na obrázcích úplně dole).

Nastavení jednotlivých widgetů pro Minimalistic Text - část 1. Nastavení jednotlivých widgetů pro Minimalistic Text - část 2.

Další věc co můžeme nastavit je písmo. K dispozici máme 3 typy: normální, zvýrazněné a nezvýrazněné. U každého z nich můžeme upravit barvu, velikost, font a mnoho dalšího. Teď se dostáváme k dalšímu nedostatku. Aplikace má u různých částí informací pevně nastavené typy písma. To samo o sobě zvyšuje rychlost, jakou jste schopni informaci přečíst, ale nemožnost úpravy může někomu scházet.

Samotný obsah widgetu se nastavuje v rozvržení. Buď si vybereme jedno z přednastavených, nebo spustíme editor a vytvoříme si vlastní. Editor přímo ve svém layoutu disponuje automatickým náhledem – vidíme tedy jak by widget vypadal s aktuálními komponentami a nastavením ihned potom, co provedeme změnu.

Jak můžeme vidět na obrázcích níže, ač se aplikace jmenuje Minimalisti Text, je schopná informace zobrazovat i čísly.

Editor widgetu aplikace Minimalistic Text. Editor widgetu aplikace Minimalistic Text.

Ve chvíli kdy máme obsah widgetu nastaven, můžeme si ještě zvolit jazyk, ve kterém se obsah bude zobrazovat a nastavit akci po interakci (tapnutí, kliknutí, dotyku..říkejte tomu jak chcete). Máme na výběr ze 3 možností: interakci ignorovat, přečíst obsah widgetu (ano, tato app „mluví“) a spustit jinou aktivitu (aplikaci, nebo zkratku).

Nastavení jednotlivých widgetů pro Minimalistic Text - část 3. Nastavení jednotlivých widgetů pro Minimalistic Text - část 4.

Posledními položkami v nastavení jsou obnovení a záloha, díky kterým můžeme nastavení daného widgetu zálohovat do souboru na SD kartu a kdykoliv ho obnovit. Moje poslední výtka k aplikaci z pohledu uživatele se týká právě těchto dvou položek. Fungují sice bezchybně, ale kdybych mohl zálohovat a obnovit všechny widgety a nemusel to dělat po jednom, rozhodně bych si nestěžoval.

Minimalistic Text - dialog zálohy. Minimalistic Text - seznam obnovitelných nastavení.

Třešničkou na dortu této app jsou všechny podstatné funkce v neplacené verzi bez reklam a částečný překlad do našeho rodného jazyka.

Pokud se vám aplikace líbí a chcete podpořit autora, či toužíte po nějaké „novinkové“ funkci, můžete si zakoupit Minimalistic Text (donate). „Novinková“ funkce je jedna z naposledy vytvořených funkcí, která je dostupná pouze v donate verzi a s příchodem nové funkce je zpřístupněna i ve verzi zdarma.

Na závěr bych dodal, že autor varuje před přesunem app na kartu v souvislosti s její ne/funkčností a taky bych Vám rád ukázal pár ploch, které se mi líbí a Minimalisti Text v nich hraje podstatnou roli.

Ukázka použití aplikace Minimalistic Text.Ukázka použití aplikace Minimalistic Text.

Pokud Minimalistic Text požíváte, určitě se pochlubte a přidejte do komentářů odkaz na Váš výtvor!

Podporovaná verze Androida 1.6+

App 2 SD: Ne (Autor nedoporučuje používat neoficiální  způsoby pro přesun na kartu!)

  

Zdarma

Při koupi se můžete rozhodnout mezi verzi zdarma a placenou, díky které zíkáte přistup k  tzv. „novinkovým“* funkcím, podpoříte autora a odstraníte tlačítko donate ze setting.

*Novinková funkce je nově vytvořená funkce (tedy novinka). Autor Minimalistic Textu se rozhodl tyto nové funkce zpřístupnit pouze majitelům donate verze, ostatní se dočkají až ve chvíli, kdy je vytvořená další nová funkce. Pak je stará novinka zpřístupněna i ve standardní verzi a nová novinka opět pouze v donate.

Na závěr bych rád upozornil, že účel donate verze není nahradit verzi standardní. Její přítomnost v nainstalovaných aplikacích pouze způsobí odemčení „novinkových“ funkcí. Pokud tedy chcete „novinkové“ funkce používat, musíte mít nainstalovány obě verze!

Odkaz na Minimalistic Text (donate) na Android Marketu.
$1.37

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here