ZTE a nVidia pracují na Tegra 4i smartphonu

0

ZTE oznámilo, že spolupracuje s nVidií na prvním chytrém telefonu poháněném Tegrou 4i. Bohužel čínský výrobce neprozradil cenu, datum dostupnosti ani název. Ovšem dá se očekávat, že se zmiňované zařízení podrobněji objeví na blížícím se MWC v Barceloně.

Jak již víme díky zprávám z minulého týdne, pro nasazení do chytrých telefonů, telefon od ZTE nevyjímaje, bude určena především speciální verze Tegra 4i. Ta by sem měla odlišovat o Tegry 4 v některých parametrech, především však v počtu grafických jader, sníženého ze 72 na 60. O něco nižší výkon bude dán také starší architekturou Cortex A9 namísto A 15.

Na závěr si musíme položit otázku, zda ZTE uvede svůj high-end i na našem trhu. ZTE se v České republice těší velké oblibě především u zařízení nižší třídy a nově oznámený chytrý telefony mohl tomuto výrobci pomoci v upevnění jeho postavení na našem trhu. Co hraje v „neprospěch“ českých uživatelů je fakt, že nový model z Číny bude podporovat LTE a jak známo, LTE zařízení se u nás ze zjevných důvodů příliš neprodávají.

ztewowzers

 Zdroj: androidmcommunity.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here