Sony vydává Android 4.3 pro Xperia Z, ZL, ZR a Tablet Z

0

sony xperia jelly bean

Sony si pro některé své zákazníky připravilo milý vánoční dárek. Japonský výrobce totiž dnes zahájil vydávání Androidu 4.3 Jelly Bean pro čtyři další zařízení ze své nabídky. Po Xperii Z1 a Z Ultra se dlouho očekávané aktualizace dočkali majitelé následujících modelů:

  • Sony Xperia Z
  • Sony Xperia ZL
  • Sony Xperia ZR
  • Sony Xperia Tablet Z

Jaké novinky aktualizace přináší?

Update by neměl přinést jen optimalizované uživatelské rozhraní s plynulejšími animacemi, ale také aktualizovanou sadu nativních aplikací od Sony včetně Zpráv, MyXperia, Smart Connect, TrackID, Sony Select či miniaplikací v plovoucích oknech. Vylepšení se dočkaly i multimediální aplikace Walkman, Album a Filmy, do kterých byla integrována cloudová služba Sony Entertainment Network.

Ve smartphonech by měli uživatelé po úspěšné aktualizaci najít novou funkci Xperia Themes, která rozšiřuje možnost úpravy uživatelského rozhraní o stažitelné motivy, dosud byl totiž výběr omezený jen na předinstalované motivy. Výrobce přidal také několik bezpečnostních úprav týkající se projektu Xperia in Business a přibyla aplikace fotoaparátu z Xperie Z1, známá pod názvem Smart Social Camera.

Vylepšen byl také Stamina mód, který dostal upravené uživatelské rozhraní a nabízí více chytrých možností pro prodloužení výdrže baterie. Poslední novinka se týká výhradně Xperia Tabletu Z, jehož majitelé mohou začít využívat tzv. Omezené profily s vlastním interním úložištěm, domovskou obrazovkou či nastavením.

Aktualizace na Android 4.3 Jelly Bean probíhá postupně, a může tak chvíli trvat než se dostane i na váš smartphone či tablet. Pro Xperii Z, ZR a Tablet Z by mělo Sony v příštím roce vydat update na nejnovější Android 4.4 KitKat. Dočkají se možná také uživatelé Xperie ZL, pro kterou výrobce testuje možnost vydání aktualizace. Aktuální informace najdete v našem pravidelně doplňovaném článku.

zdroj: Sony Mobile blog

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here