Samsung uvádí nové tablety řady GALAXY Tab A

0

 SM-T550_001_Front_White SM-T550_006_Dynamic_White SM-T550_002_Back_White

Nová řada tabletů Samsung GALAXY Tab A navazuje na řadu GALAXY Tab 4 a svým uživatelům přináší vše podstatné pro práci i zábavu. Přichází s mnoha vylepšeními, mimo jiné s výkonnějším procesorem, novým poměrem stran 4:3 nebo tenčím a lehčím tělem s měkkou a příjemnou texturou. Uživatelé ocení širokou kompatibilitu a možnost sdílení obsahu jednoduše napříč různými zařízeními.

Samsung Tab A s 9,7 palcovým displejem bude na českém trhu k dispozici ve dvou verzích: bez S-penu v černém či bílém provedení a variantách WiFi nebo LTE + WiFi; nebo s chytrým perem S-pen usnadňující práci s dokumenty i zaznamenávání poznámek v černém a bílém provedení a Wi-Fi.

Samsung GALAXY Tab A se svými 7,5 mm je nejtenčím zařízením svého druhu na trhu. Oproti předchůdci Tab 4 se také snížila jeho váha, a to o 17 g. Je vybaven 5 megapixelovým fotoaparátem s funkcemi autofocus a sekvenčním záběrem. Baterie vydrží až 10 hodin provozu. Nový procesor A53 nabízí o 21 % vyšší výkon než jeho předchůdce v modelu Tab 4.

  SM-T550_001_Front_Black SM-T550_006_Dynamic_Black SM-T550_002_Back_Black

Galaxy Tab A je vybaven novými funkcemi

Nová funkce Smartly connected umožňuje propojení tabletu s televizorem disponujícím technologií BLE (Bluetooth Low Energy). Stačí jedenkrát spárovat a obě zařízení se poté vždy automaticky propojí a mohou svůj obsah navzájem libovolně sdílet. Prohlížení obsahu z tabletu na TV, anebo TV pořadu v tabletu je od této chvíle snadnější, než kdy dříve. Díky funkci Briefing on TV mohou uživatelé každé ráno začínat příjemně. Na velké TV obrazovce se jim po probuzení zobrazí aktuální denní rozvrh, včetně počasí.

Pohodlná práce s dokumenty napříč mobilními zařízeními i PC je zajištěna prostřednictvím funkce Side Sync 3.1. Uživatel si sesynchronizuje svůj telefon, tablet a PC a díky tomu pak tablet může posloužit např. jako druhá obrazovka PC, když je potřeba větší prostor k náhledu. Propojí-li se tablet se smartphonem, objevují se na jeho obrazovce zmeškané hovory, nebo třeba sms.

Verze s chytrým perem S-pen navíc umožňuje snadný zápis např. do kalendáře, případně zvýraznění důležitých poznámek. Při práci uživatelé ocení to, že se S-pen chová i jako myš a mohou si díky ní (a funkci Smart Select) přidržením tlačítka na peru označit více souborů najednou a ty přenést na požadované místo, do dokumentu, emailu apod.

Operační systém Android Lollipop je uzpůsobený novému poměru stran a poskytuje intuitivní a snadné ovládání. Na obrazovce uzamčeného tabletu se nově může zobrazit až pět zmeškaných událostí. Soubory lze libovolně přesouvat (drag & drop) po ploše

Kromě práce zvládne i zábavu

Noví uživatelé mají možnost si v rámci nabídky Galaxy Gifts stáhnout mnoho bonusového obsahu a aplikací, jako jsou například elektronické verze časopisových titulů Reflex a Blesk pro ženy nebo sportovního deníku Sport s půlročním předplatným zdarma. Nebude chybět ani nabídka dvou e-knih zdarma ze speciální kategorie v rámci aplikace Wooky.

Samsung GALAXY Tab A myslí i na děti a jejich zaneprázdněné rodiče. Dětský režim nabízí uzpůsobené prostředí pro nejmenší uživatele. Prostřednictvím obrázkových ikon se dítě snadno zorientuje v nabídce, speciální okno fotoaparátu např. nabídne řadu veselých animací pro unikátní „umělecká“ díla. Rodiče na druhou stranu velmi ocení možnost nastavení přesné doby, po kterou si dítě může s tabletem hrát, nebo seznamu aplikací, které jsou dítěti přístupné. Navíc je vždy vytvořen report činnosti, takže rodiče získají přesný přehled aplikací používaných jejich ratolestmi, a to i z hlediska množství stráveného času.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here