Spekulace: Tablet Samsung Galaxy Note možná nabídne dual-boot

1

dual-boot Android a Windows RT

Před pár dny jsme psali o možnosti, že by HTC nabízelo dual-boot operačních systémů Android a Windows Phone. Jednalo se samozřejmě pouze o spekulaci. Ke včerejšímu dni se objevila ta samá spekulace, ale týká se společností Samsung a Huawei.

Zahraniční portál PhoneArena informoval o zprávě, ve které bylo zmíněno, že se Microsoft snaží svůj operační systém Windows Phone více prosadit, a proto nabídl svůj systém jak HTC, tak i Samsungu a Huawei bez nároku na licenční poplatky. Samsung, Huawei a HTC by tak mohly nabízet dual-boot operačních systémů Android a Windows Phone, respektive Windows RT.

Údajně se totiž Microsoft snaží prosadit dual-boot pro tablety, kde by se objevil kromě Androidu i Windows RT, což je Windows 8 pro procesory ARM, tedy zejména pro tablety. Tento způsob měl Microsoft nabídnout společnosti Samsung, která prý se spoluprací souhlasila pro nadcházející tablet Galaxy Note s 12,2palcovým displejem a nyní nejspíše i s dual-boot systémem.

Windows RT však může způsobit nemalé nepříjemnosti, jelikož vyžaduje až 16 GB uživatelských dat, proto je třeba rozšířit interní paměť, nebo nabídnout slot pro zvýšení kapacity.

Zdroj: PhoneArena

Foto přes: AndroidGuys

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here