Spekulace: HP chystá výkonný tablet s Androidem

1

hp tablet android

Poslední pokus o vstup společnosti Hewlett Packard na trh s tablety nedopadl zrovna úspěšně. O desetipalcový HP Touchpad vybavený vlastním operačním systémem WebOS začal být zájem až po drastickém zlevnění na 100 dolarů a také díky skutečnosti, že je na tablet možné nainstalovat CyanogenMod.

Nyní však HP chce zkusit své štěstí na trhu s tablety ještě jednou. Tentokrát se společnost nerozhodla pro vlastní operační systém a (poměrně překvapivě) ani pro Windows RT, ale pro náš oblíbený Android. Spekulace se dnes objevily na webech ReadWrite a The Verge.

Nový tablet od HP údajně nebude žádné ořezávátko. Společnost se nejspíš zaměří na špičkové modely a svůj první tablet dokonce vybaví zbrusu novým čtyřjádrovým procesorem Tegra 4. HP prý na vývoji své novinky pracuje od podzimu loňského roku, kdy však dojde k představení tabletu, zatím nevíme. Na únorovém MWC 2013 v Barceloně to však s největší pravděpodobností nebude.

Možná však nepůjde o jediné chystané zařízení s Androidem od HP. Společnost podle některých zdrojů chystá také smartphone, a to i přesto, že výkonný ředitel výrobce uvedl, že smartphone v letošním roce nepředstaví.

via pa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here