Spekulace: Google chystá slabší variantu Nexusu 7 za 99$

4

Nexus 7

Již aktuálně prodávaná, 8GB verze, Nexusu 7 patří mezi androidími tablety zavedených značek k těm nejlevnějším kouskům. Google nicméně podle aktuálních spekulací plánuje zajít ještě trochu dál a v dohledné době (zřejmě na akci 29.) představit hardwarové osekanou verzi Nexusu 7 za 99$.

Kvůli osekání výrobních nákladů na úplné minimum by měl tablet obsahovat HUVA TN displej s o řád nižším WVGA (800×480) rozlišením a pouze jednojádrový procesor WonderMedia PRIZM 8950 Cortex-A9 taktovaný na 800MHz. Jedinou světlejší stránkou slabého hardwaru by měl být grafický čip Mali-400, známý například ze Samsungu Galaxy S II.

O zbytku hardwarových specifikací zatím nemáme žádné informace. Osobně se mi ale poměrně pravděpodobně jeví také snížení vnitřní paměti spojené s doplněním slotu na microSD karty a výrazně menší velikost paměti RAM.

Jaký je Váš názor na levnější variantu Nexusu 7? Měli byste o zájem o hardwarově slabší tablet od známého výrobce za cenu okolo 3 000 korun českých?

Graf ceny produktu Google Nexus 7 poskytuje server Heureka.cz

Google Nexus 7 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Zdroj: talk, pocketnow, dotekomanie

4 KOMENTÁŘE

  1. Moc tomu procesoru nevěřím, 800Mhz je dost málo a newím, zda by google odladil systém a to i s citronónovým koláčem. android 4.2

  2. No ja si myslim, ze procesor 800MHz je opravdu slaby a i 512MB RAM by bylo dost malo, neverim tomu, ze by s tim Google prorazil, nez tohle, tak to o neco lepsi cinu za stejnou cenu. 

  3. Nexus je referencni zarizeni a mel by ukazovat co by mely zarizeni umet…slabsi Nexus 7 se  mi zda nepravdepodobny…spise bych cekal high end tablet nexus neco jako je Samsung Galaxy Note 10.1 nebo Asus  Transformer Pad A v tom pripade bych nevahal a hned kupoval

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here