Sony Xperia Z4 Tablet- Tenčí než konkurence

1

xperia-z4-tablet

Na mobilním veletrhu MWC 2015 Sony bohužel nepředstavilo novou vlajkovou loď Sony Xperia Z4, ale ukázalo nám aspoň nástupce oblíbeného tabletu Sony Xperia Z2 Tablet a to Sony Xperia Z4 Tablet.

První lákadlo nového Z4 Tabletu bude určitě displej, který nabídne velikost 10,1″ a rozlišení 2560 x 1600 px. Pod kapotou tepe 64bitový osmijádrový procesor Snapdragon 810 o taktu 2 GHz a dopomáhá mu úspornější procesor Cortex-A53 o taktu 1,5 GHz. Jako grafické jádro poslouží Adreno 430, které bude mít k dispozici 3 GB paměti RAM a tablet tak papírově slibuje skvělý výkon.

Tablet nabízí klasických 32 GB paměti, kterou ale lze rozšířit pomocí paměťových karet. Fotoaparáty nabízejí rozlišení 8 MP (zadní) a 5 MP (přední) a ani v této kategorii přístroj nijak neoslní. Co naopak potěší je přítomnost LTE, stereo reproduktory a baterie, jejíž hodnota se zastavila na čísle 6000 mAh, což by se mohlo zdát jako nedostatek, ale Sony slibuje, že vydrží přehrávat video až 17 hodin.

Sony-Xperia-Z4-Tablet

Tablet dostal do vínku i certifikaci IP68, což značí zvýšenou odolnost proti prachu a vodě, takže tablet vydrží až třicet minut ve vodě do hloubky 1,5 m. Zajímavostí je to, že microUSB konektor nemá krytku, protože si Sony přálo jednodušší nabíjení.

Xperia Z4 Tablet se může pyšnit taky opravdu krásným designem a skvělou tloušťkou (pouhých 6,1 mm) a hmotností pouze 395 gramů i přesto, že má po okrajích kovový rámeček.

Jako systém poslouží Android ve verzi 5.0 Lollipop s nejnovější nadstavbou Xperia Launcher. Rovněž Vám bude nabídnut přístup k Xperia Lounge Gold, kde můžete obdržet zdarma filmy, aplikace a hudbu.

Model bude dostupný ve dvou variantách (Wi-Fi a LTE) po celém světě a to od června.

Zdroj: gsmarena.com

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here