Samsung chystá tablet, který je výbavou shodný s Nexusem 10

0

samsung roma

Na internetu se objevily informace o chystaném tabletu od Samsungu, který má kódové označení Roma. Na rozdíl od nedávno uniklého Galaxy Tabu 3 nabídne novinka špičkovou výbavou, která potěší i náročnější zákazníky.

Pokud se podíváte na výbavu pozorně, zjistíte  že je téměř shodná s Nexusem 10. Ve srovnání s Google tabletem nabídne Samsung Roma navíc pouze slot na micro SD karty a verzi s 3G/4G připojením. Stinnou stránkou je operační systém Android 4.2 Jelly Bean, který by měl být pochopitelně doplněn o uživatelskou nadstavbu TouchWiz.

K výbavě bude údajně patřit 10,1″ displej o velmi vysokém rozlišení 2560 x 1600 pixelů, což ve výsledku znamená jemnost 299 ppi. Dostatečný výkon by měl zajistit dvoujádrový procesor Exynos 5 taktovaný na 1,5 GHz, grafický čip Mali-T604 a 2GB RAM.

K další výbavě tabletu bude nejšpí patřit 16GB interní paměť, 5mpx zadní fotoaparát s autofokusem, 2mpx přední kamerka pro videohovory, Wi-Fi, DLNA, Bluetooth 4.0, micro USB a baterie s výbornou kapacitou 9 000 mAh. To vše ukryto v těle o rozměrech 257 x 177, 7 x 8,4 mm a hmotnosti 583 gramů.

Zatím nejsou dostupné žádné detaily o ceně ani dostupnosti tabletu. Vzhledem k tomu, že jde zatím jen o nepotvrzené informace z jednoho zdroje, musíme samozřejmě počítat i s variantou, že jde o podvod a Samsung ve skutečnosti žádný podobný tablet nechystá.

zdroj: ac

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here