„Pracovní“ tablet Lenovo ThinkPad s Androidem [doplněno]

2

Lenovo ThinkPad tablet

Dnes se na internetu objevili oficiální obrázky chystaného tabletu od čínské společnosti Lenovo. Nový tablet bude patřit do řady ThinkPad, což znamená, že stejně jako notebooky z této řady bude určen spíše k práci než zábavě. Tomu odpovídá i strohý a hranatý design s hardwarovými tlačítky v dolní části přístroje.

ThinkPad bude mít operační systém Android 3.1 Honeycomb, 10palcový WXGA displej (1280×800) chráněný Gorilla Glass, proprietární konektor Lenovo, USB port klasické velikosti, mini HDMI, slot na SD karty (to znamená i na velké paměťové karty SD a nejen microSD) a dvě kamery (jednu vpředu, druhou v zadní části). Softwarová výbava bude odpovídat zaměření tabletu, chybět tedy nebudou aplikace k podnikání. Mezi příslušenství bude patřit dokovací stanice, přídavná klávesnice a ovládací pero s výrazným červeným zakončením.

Lenovo ThinkPad se začne prodávat v USA už v srpnu, do dalších oblastí včetně Evropy se dostane v průběhu třetího čtvrtletí 2011. Nejprve bude v prodeji jen verze s Wi-Fi, 3G verze by se měla objevit později. A tady je ceník:

  • ThinkPad 16GB: 479 dolarů (8000 Kč)
  • ThinkPad 16GB včetně ovládacího pera: 509 dolarů (8800 Kč)
  • ThinkPad 32GB včetně ovládacího pera: 589 dolarů (10 200 Kč)
  • pouzdro s klávesnicí a ovládacím prvkem TrackPoint: 99 dolarů (1700 Kč)

Další aktualizace: více informací o cenách a dostupnosti tabletu na evropském trhu naleznete zde.

Lenovo ThinkPad tablet Lenovo ThinkPad tablet Lenovo ThinkPad tablet

zdroj: ac, ed

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here