Nexus 7 shořel při nabíjení [foto]

2

Nepříjemná věc se stala jednomu majiteli Nexusu 7 z Číny. Když nabíjel svůj tablet pomocí originální nabíječky, došlo po třech hodinách nabíjení k požáru, při kterém byl Nexus 7 zcela zničen. Asus údajně uznal reklamaci a obratem poslal majiteli nový tablet, zatímco ten původní je nyní nejspíš zkoumán v laboratořích taiwanského výrobce.

Pravděpodobně jde o ojedinělý případ, protože jsme dosud nezaznamenali podobný problém u Nexusu 7. Majitelé tohoto tabletu by tak neměli zbytečně panikařit, opatrnost při nabíjení je však na místě. Není také vyloučeno, že si tablet zničil sám uživatel, ať už úmyslně nebo svou chybou.

Něco podobného se stalo v létě u Samsungu Galaxy S III, který jednomu z britských majitelů doslova explodoval před očima. Nakonec se však zjistilo, že vznícení telefonu bylo způsobeno lidskou chybou, pravděpodobně při sušení telefonu v mikrovlné troubě.

V tenkém a lehkém těle Nexusu 7 nalezneme sedmipalcový IPS displej s rozlišením 1280×800 pixelů krytý odolným sklem Gorilla Glass, čtyřjádrový procesor Tegra 3 s taktem 1,3 GHz, 1GB RAM a přední kameru pro videohovory. Samozřejmostí je podpora technologií Wi-Fi, GPS a Bluetooth. Dlouhou výdrž (až 8 hodin přehrávání HD videa) by měla zajistit baterie s kapacitou 4325 mAh. Operačním systémem je nejnovější Android 4.1 Jelly Bean s integrací všech služeb od Googlu.

zdroj: pa

2 KOMENTÁŘE

  1. No nevím chystám se ho na vánoce koupit, ale i tak to bude 1 kus z několik x 000 000 000, takže není důvod paniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here