Nexus 7 má skrytý magnetický senzor [video]

2

Nexus 7 má jednu skrytou funkci, která není zmíněna v žádných oficiálních materiálech a specifikacích. Jedná se magnetický senzor, který umožňuje používat tzv. chytré obaly (smart cover).  Tento typ obalu má jednu velikou výhodu, protože dokáže probudit tablet z režimu spánku automaticky po otevření  Všechno funguje právě na principu magnetu, který se nachází ve víku obalu. Při jeho vzdálení od magnetického senzoru dojde k probuzení tabletu a uživatel tak nemusí stisknout žádné tlačítko.

Očekáváme, že tyto obaly přidají brzy do nabídky Asus a Google jako oficiální příslušenství. Smart cover ale není úplnou novinkou, už delší dobu jej umožňuje využívat například Apple u svých iPadů.

V tenkém a lehkém těle Nexusu 7 nalezneme sedmipalcový IPS displej s rozlišením 1280×800 pixelů krytý odolným sklem Gorilla Glass, čtyřjádrový procesor Tegra 3 s taktem 1,3 GHz, 1GB RAM a přední kameru pro videohovory. Samozřejmostí je podpora technologií Wi-Fi, GPS a Bluetooth. Dlouhou výdrž (až 8 hodin přehrávání HD videa) by měla zajistit baterie s kapacitou 4325 mAh. Operačním systémem je nejnovější Android 4.1 Jelly Bean s integrací všech služeb od Googlu.

Nexus 7 je už v tuto chvíli k předobjednání v některých regionálních verzích Google Play Store. Jeho cena je velmi příjemných 199 dolarů (4 130 Kč) za variantu s 8GB interní pamětí, respektive 249 dolarů (5170 Kč) za 16GB variantu. Při výběru správné verze nezapomeňte na to, že tablet nemá slot na SD karty, proto bude vnitřní paměť jediným dostupným úložištěm pro vaše soubory. K prvním zákazníkům v USA, Velké Británii, Kanadě a Austrálii by se Nexus 7 měl dostat už v polovině července. Spolu s tabletem získá zákazník také kredit v hodnotě 25 dolarů pro stahování aplikací, hudby, filmů a dalšího obsahu z Google Play Store.

zdroj: ug

2 KOMENTÁŘE

  1. … takže ten cover bude muset mít „panty“ vpravo a otevírat se z leva? to se mi moc nelíbí, i z knih jsme zvyklí na něco jiného…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here