Nexus 10 odhalen: první fotografie a kompletní výbava

13

Server BriefMobile zveřejnil první fotografie tabletu Nexus 10, který Google vytvořil ve spolupráci se Samsungem. Zatímco přední strana tabletu ničím nepřekvapí, zadní strana je z větší části vyrobena z kovu. Fotografie odhalují také nový Android 4.2, který bude v Nexusu 10 samozřejmě přítomný ve zcela čisté verzi. Jak však můžete vidět, jsou změny v uživatelském rozhraní opravdu jen kosmetické.

Nexus 10 bude představen 29. října v New Yorku, pro nedočkavé tu však máme kompletní uniklou výbavu tohoto tabletu. Novinka má 10.1″ Super AMOLED displej s rozlišením 2560×1600 pixelů, dvoujádrový Exynos 5250 taktovaný na 1,7 GHz, grafický čip Mali T604, 2GB RAM, 5mpx zadní kameru a NFC. Tablet, který mají k dispozici redaktoči BriefMobile, má 16GB interní paměť. Je však velmi pravděpodobné, že Google bude nabízet více variant lišících se velikostí paměti.

via ap

13 KOMENTÁŘE

 1. popravdě kdyby sem se měl s někym vsadit kdo je vyrobce toho tabletu tak si tipnu HTC, dyt to vypada jak přerostlý HTC Wildfire S

 2. Zase telefonní UI? U mé 7čky se to ještě dá skousnou, ale na 10″ už mi to v landscape módu nepřijde moc pohodlné – ovládací tlačítka uprostřed obrazovky… Jináč to ale vypadá hezky, jak parametrově, tak i kovem na zadní straně…ještě jsem zvědavý na cenu 🙂

 3. Po vzhledové stránce to není špička, ale ty parametry kam se na to ipad 4 generace hrabe. Ten display amoled s takovým rozlišením to před samsungem smekám. Nový procesor a grafika taky paráda.

 4. 3G je zbytečnost ?  pro mě je třeba zbytečnost mít smartphone a tablet. když stačí mít hloupej telefon(na telefonu ušetríš mnohem víc než na operátoru) a k tomu chytrej tablet. k čemu tahat 2 věci který uměj vcelku to samé ? nebo proč vybíjet 2 zařízení najednou když se chci na tabletu kouknout na net?  pak si budu potřebovat zavolat a budu v )( . Samozřejmě pokud nekupuje člověk tablet pouze na doma pak je jasná volba wifi, ale to už mě přijde jako vyhazování peněz za lenost když má doma „každej“ počítač kterej se vzbudí za 5s  

 5. a proč zase ten pochybnej Samsung ? proč amík to nezadá amíkovi ? třeba dell, nebo hp, nebo proč to nezadá sony ? nebo rim? či fujitsu ?? 

  • Největší výrobce zařízení s Androidem vám připadá jako pochybná společnost? Spolu s Asusem mají nejvíce zkušeností s výrobou tabletů s Androidem.

   Nevím, jestli by činští Dell či HP byli nejlepší volba. Jejich kvalita není zrovna žádná sláva a zkušeností v oblastí androidích tabletů moc nemají.

   Sony zatím představilo jenom 3 (poměrně neúspěšné) tablety.

   RIM? To by byl dobrý vtip.

   Fujitsu? Společnost, která nemá v oblasti androidích zařízení prakticky žádné zkušenosti? Proč?

   Jediný další horký kandidát na výrobce by mohl být Asus…

 6. Tak s tím naprosto souhlasím. Čekám ze stejného důvodu na tablet s 3G schopný voicecall. Galaxy tab 7.7 mne dost zklamal, tak doufám, že novej Nexus 7 už 3G bude mít. A nebo Nexus 10, to je fuk.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here