LG G-Pad 8.3 – Hliníkový ideál [Recenze]

5

Při uvádění nové řady G od společnosti LG, byly uvedeny celkem 2 produkty. Právě tato řada je navrhnuta tak, aby jste ji mohli využít kdekoliv a kdykoliv – zařízení mezi sebou totiž vzájemně komunikují. Co se týče produktů, představen byl telefon LG G2 a LG G-Pad 8.3, na který se dnes podíváme. Jaký tablet je, jak je zpracován a co lze od něj čekat se dozvíte v následující recenzi!

Stručný přehled technických parametrů

 • CPU: Qualcomm APQ8064 Pro Snapdragon 600, čtyř-jádrový, @1,7GHz
 • GPU: Adreno 320
 • RAM: 2GB
 • ROM: 16 GB, možnost rozšířit o max.64 GB pomocí MicroSD karty
 • Display: 8.3″ IPS LCD, 1200×1920 (273 ppi)
 • OS: Android 4.2.2 Jelly Bean
 • Fotoaparát: 5 MP zadní; 1,3 MP přední
 • Baterie: 4600 mAh
 • Konektivita: WiFi, Bluetooth, microUSB (2.0), 3,5mm jack pro sluchátka, Infračervený port
 • Rozměry216.8 x 126.5 x 8.3 mm (hmotnost 338 g)
 • Cena v době recenze: 8 299,- Kč (Alza.cz)
Děkujeme společnosti Alza.cz za zapůjčení tabletu LG G-Pad 8.3, kde si můžete tento tablet i zakoupit.

alza logo

Balení tabletu

Jakmile si donesete tablet domů, první, co spatříte, bude balení tabletu. To je poměrně malé na to, jak velký tablet si v něm neseme domů. Krabička je čistě bílá, na přední straně máme zobrazen tablet, na zadní straně specifikace – tak, jak je v dnešní době již zvykem. Po otevření krabičky na Vás koukne samotné zařízení. Po jeho odebrání se následně dostáváte na podlážku, pod kterou pak již naleznete pouze manuály, záruční listy, USB kabel a adapter do nabíječky. Nic více toho v balení nečekejte, neboť to potřebovat nebudete.
_DSC8378 _DSC8380 _DSC8381 _DSC8382 _DSC8383

První pohled a první dojmy

Poprvé tablet chytám do rukou a jsem velmi mile překvapen, jak skvěle je tablet zpracován. Tablet má hliníková záda, která tabletu rozhodně dodávají na pevnosti. Vše okolo je pouhý, bílý plast. Displej, který má úhlopříčku 8.3“ je dominantou celé přední strany. Musím uznat, že tato úhlopříčka se Vám hned při prvním pohledu bude zdát jako ideální a budete si říkat, že jste právě nalezli optimální velikost. Nyní se podívejme na to, čím tablet disponuje. Na přední straně tabletu nalezneme infračervený port a slot na MicroSD karty a 3,5 mm výstup na sluchátka. Na pravé straně následně nalezneme tlačítko na zapínání/odemykání tabletu a tlačítka na ovládání hlasitosti. Na spodní straně tabletu pak nalezneme pouze microUSB konektor, který slouží pro přenos dat a nabíjení tabletu. Co se týče reproduktorů, ty jsou umístěny na zádech tabletu. Jedná se o stereo reproduktory, které hrají poměrně obstojně. Konec prohlížení zařízení, jdeme jej zapnout! První zapnutí tabletu netrvá dlouho, především díky jeho výkonu. Tablet se nastartuje do 2 minut, přičemž po startu Vás uvítá průvodce, kterého můžeme znát ze všech Android zařízení. Kroky jsou zcela stejné, jako u všech jiných průvodců. Po konfiguraci některých speciálních drobností v tabletu, které jsou specialitou LG, se konečně dostanete na plochu. Nabídka programů od výrobce je velmi pestrá a jako velké plus beru to, že výrobce umožňuje odinstalovat některé součásti systému. Tím dokážete ušetřit pár potřebných MB.  

_DSC8385 _DSC8386 _DSC8387 _DSC8388 _DSC8389

Displej

Jak jsem již na úvodu recenze řekl, tablet disponuje 8,3“ displejem, který zvyšuje pracovní ergonomii, ale zároveň si zanechává kompaktní rozměry pro snadné přenášení. Jedná se tak o takový „zlatý střed“, který si ihned po vybalení oblíbíte. Co se týče kvality a typu výroby displeje – displej je vyroben IPS technologií, což Vám zajistí kvalitní pozorovací úhly. Díky Full HD rozlišení (1920×1080) nabídne tablet i kvalitní obraz, za který se nebudete muset nikde stydět. Co se týče pozorovacích úhlů, ty jsou díky IPS panelu na velmi dobré úrovni.

Problém jsem ale ovšem pozoroval u dotyků, které si občas dělaly, co chtěly. Konkrétně zde narážím na funkci tabletu, která dokáže probudit zařízení pouhým poklepáním na displej. Tato funkce většinou nereagovala, popřípadě byla výrazně zpomalena (což ale vyčítám výkonu).
_DSC8414 _DSC8416 _DSC8415

Výkon

Papírově by tablet nedostatkem výkonu trpět neměl – právě naopak. Díky čtyř-jádrovému procesoru by měl nabídnout tabletu dostatek výkonu pro plynulý běh systému a stále mít dostatek výkonu pro náročné aplikace. Abych pravdu řekl, jen pouhá polovina je toho pravda. Tablet je sice výkonný, ale trpí díky špatné optimalizaci systému. Tablet má totiž tendenci se občas mírně zaseknout (zvláště při rotaci displeje), kde můžeme pozorovat až pár vteřinový zásek. Jedná se ovšem o problém, který nastává až tehdy, když máte téměř plné interní úložiště tabletu.

Ačkoliv se systém občas podrobuje lehkým zásekům, nejedná se o nic tragického, co by Vás mohlo odradit od koupě tohoto zařízení.

Výdrž baterie

Výdrž baterie tabletu je na průměrné úrovni, abych pravdu řekl, trpěl jsem stejně, jako s každým jiným zařízením a měl jsem problém vydržet s tabletem jeden náročnější den. Pokud ovšem nebudete tablet neustále používat, klidně se dostanete i přes 2 dny, což je již zajímavější hodnota. Osobní zkušenost je tedy taková, že pokud tablet opravdu využíváte, jste neustále připojeni k WiFi, máte zapnutou synchronizaci a neustále musíte s tabletem něco dělat, budete každý večer dojíždět až na „rezervu“ – skončíte tedy někde pod 20%.

Výkon ve hrách a aplikacích

Konečně přicházíme do sekce, která je pro většinu lidí alespoň trochu zajímavá – Hry a benchmarky. Díky hrám můžeme ukázat hráčům, na jakých zařízeních si mohou zahrát, a benchmarky dokazujeme, jak je dané zařízení výkonné. Jak se tedy vedlo tabletu od LG?

Hry

Real Racing 3

Jedna z nejnáročnějších her současnosti. Na tabletu běžela plynule, žádné nechtěné škubnutí ani rozpad grafiky jsem nezpozoroval. Tablet za plynulost chválím.

GTA Vice City

Populární hra GTA neudělala tabletu žádné peklo- vše běželo, jak mělo. V průběhu hraní jsem nezpozoroval žádné mírné škubnutí, které by se stalo z nedostatku výkonu.

Dead Trigger: 2

Ani novinka od českých vývojářů nám nemohla uniknout. Vyzkoušeli jsme ji i na našem tabletu, přičemž tablet si s hrou poradil hravě. Opět žádný problém s funkčností hry.   Jak se ukázalo, tablet je pro hry jako stavěný – obrazovka, která není nejmenší a výkonnostně tablet na hry dostačuje. Pojďme nyní tabletu zatopit pod kotlem trochu jinak.

Benchmarky

AnTuTu Benchmark

Jeden z nejpopulárnějších benchmarků současnosti, který obsahuje všechna dnešní zařízení. S tabletem jsme získali 23 339 bodů, přičemž platí, čím více, tím lépe. Screenshot_2013-12-02-07-50-53

3DMark

Graficky náročný benchmark, který můžete znát z Vašich PC. Tablet se nám podařilo změřit ve všech 3 testech, přičemž výsledky byly následující: Ice Storm – 8576, Ice Storm Extreme – 5250, Ice Storm Ultimate – 7449 bodů. Opět platí, čím více, tím lépe. Jen na závěr dodám, že v tomto benchmarku jsme všude naměřili podprůměrné výsledky pro toto zařízení.
Screenshot_2013-12-02-08-18-33 Screenshot_2013-12-02-08-29-00 Screenshot_2013-12-02-08-32-59

Basemark X

Opět graficky zaměřený benchmark, který je na dnešní poměry předimenzovaný. Animace, které jsou v něm obsaženy, totiž nedokáže zatím žádné zařízení přehrát naprosto plynule pro lidské oko. Co se týče výsledků, zde měříme FPS (snímky za vteřinu) a dosáhli jsme hodnocení 7.597 FPS při animaci přes celou obrazovku a 7.127 FPS při animaci ve zmenšeném okně. Opět platí, čím více, tím lépe. Screenshot_2013-12-02-08-38-02

GPS

Uživatelé, kteří v dnešní době zakoupí tablet, již od něj nečekají pouze zařízení na konzumaci zpráv, ale čekají od něj mnohem více. Čekají od něj zařízení, které se jim bude hodit do každé situace. Právě proto zákazníci začínají čím dál více vyžadovat GPS v tabletu – nejen kvůli velké obrazovce při navigaci, ale i kvůli tomu, že tablet většinou berou kamkoliv sebou. GPS v tabletu je velmi přesná a rychlá, nezaznamenal jsem žádný problém s fixováním družic a jejich následnou ztrátou signálu. Vše běží tak, jak by běžet mělo. Systém GPS jsme testovali v autonavigaci Sygic.

Fotoaparát

Ačkoliv fotoaparát u tabletu považuji za velice nepotřebnou věc, výrobci jsou nejspíše jiného názoru. Abych pravdu řekl, trochu postrádám smysl fotoaparátu u tabletu. Telefon, který má vyšší rozlišení, než fotoaparát tabletu, bereme vždy sebou, a když chceme něco vyfotit, tak raději sáhneme po telefonu. Co se týče fotoaparátu v tabletu, nejedená se o žádnou valnou kvalitu, ale spíše o horší střední třídu, která kvalitou fotek rozhodně nezaujme. Fotky postrádají živost, mnohdy i ostrost a téměř všechny trpí silným šumem. Abyste si dokázali udělat inspiraci, jak fotoaparát fotí, podívejte se na následující snímky.
CAM00003 CAM00007 CAM00021

Závěr

LG G-Pad je tablet, který je rozhodně sám o sobě zajímavý a stojí za zmínku. Jeho zpracování je na velmi kvalitní úrovni, po celou dobu testu nikde nevrzal a celkově se choval celou dobu tak, jako kdybych jej právě vybalil z krabičky. Problémem je pouze průměrná výdrž baterie, která tabletu hodně škodí a fotoaparát, u kterého se nedočkáme kvalitních fotek. Pokud ovšem hledáte kvalitní tablet, který bude vhodný pro práci a přitom bude mít kompaktní rozměry, LG G-Pad 8.3 je skvělou volbou.

 

+ Zpracování

+ Výkon ve hrách

+ Možnost rozšířit paměť pomocí MicroSD karet

– Průměrná výdrž baterie

– Horší optimalizace systému

– Fotoaparát

5 KOMENTÁŘE

 1. No na 99% jste měl vadný kus. Tablet mám 2 týdny a ještě se mi nestalo, že by se někdy zadrhl a to ani při otáčení. Optimalizace je u LG na vynikající úrovni o čemž si takový samsung může nechat jen zdát! Výdrž je také na výborné úrovni a u vašeho vadného kusu to je samozejmě jinak. Nejlepší asi bude, když si projdete youtube a sami uvidíte, že tento tablet jede jako blesk, na rozdíl od již zmíněného samsungu 10.1 2014, který stojí 2x více!

  • Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Pořídil jsem si tento tablet, ale nepřišel jsem na to jak zakázat převracení obrazu, například při čtení pdf. Zkrátka aby nedošlo k překlopení zobrazení při otočení tabletu. Mohl byste mi poradit? Děkuji

 2. Tablet mam skoro 2 mesice a muzu potvrdit obcasne trhnuti,ale nic co by se nedalo prezit.Zivotnost baterie je pro me nejvetsim zklamanim a skutecne patri k prumeru,cekal jsem vice,aspon prehravani filmu pres 8 hodin.Doufam,ze je jeste nadeje v podobe noveho firmware ktery by spotrebu optimalizoval lepe.Wifi signal perfektni a srovnatelny treba s notebookem.Zvuk z tabletu je velmi hlasity a relativne kvalitni,na nizsi hlasitost je zvuk jakoby tlumeny a je mu hure rozumet .

 3. LG G PAD je vynikající mašinka, i když má své mouchy, tak si myslím že je to top ve své třídě… Displej má ideální rozměry, podání barev je taky moc pěkné ale na superamoled nemá… Výkon je slušný, a i s výjmečnými setinovými seky si poradí i s těmi nejnáročnějšími hrami… Výdrž je úměrná způsobu užití, takže je jasné že když mu nedáte pokoj tak dlouho nevydrží, ale to je problém všech zařízení využívající baterii… Jediné co mi na něm trochu vadí jsou repráky vzadu, protože když není hlasitost téměř na plno tak je poslech docela zkreslující, neboli nepřirozeně tlumený… Jinak za mě je to vynikající volba s kterou neuděláte chybu… GO LG GO…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here