Levné tablety Kindle Fire HD začíná Amazon zasílat také do Česka

0

Kindle Fire HD

Amazon nedávno pro české zákazníky zpřístupnil kromě vlastního obchodu s aplikacemi pro Android také možnost přímého objednání svých levných tabletů Kindle Fire HD. Objednávat je možné už nyní, k prvním zájemcům se však tablety dostanou nejdříve 13. června.

Základní Kindle Fire HD má 7″ IPS displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů, dvoujádrový procesor TI OMAP 4460 taktovaný na 1,2 GHz a baterii s výdrží až 11 hodin. Jeho větší bratříček Kindle Fire HD 8.9 má devítipalcovou IPS obrazovku o rozlišení 1920 x 1200 pixelů, dvoujádro TI OMAP 4470 s taktem 1,5 GHz a baterii, která by měla vydržet až 10 hodin.

K výbavě obou tabletů patří také 1GB RAM, 1,3mpx přední kamerka pro videohovory, Wi-Fi s duální anténou MIMO, Bluetooth, dvojice stereo reproduktorů a technologie Dolby Digital Plus pro kvalitnější zvukový výstup. Operačním systémem je výrazně upravený Android 4.0 Ice Cream Sandwich

V tabletech chybí klasický Google Play Store, který je nahrazen vlastním obchodem od Amazonu. V České republice můžeme v tuto chvíli stahovat jen aplikace a elektronické knihy. Další digitální obsah, jako hudba a filmy, u nás v tuto chvíli není dostupný a v nejbližší době nejspíš ani nebude. Uživatelé si však mohou do tabletů nainstalovat jinou ROM postavenou na Androidu, například známý CyanogenMod.

A jaká je cena obou zařízení? Kindle Fire HD 16GB stojí 214 dolarů a jeho dražší verze s 32GB pamětí se prodává za 244 dolarů. Velký Kindle Fire HD 8.9 se prodává za 284 dolarů v případě 16GB verze nebo za 314 dolarů, pokud máte zájem o verzi s 32GB vnitřní pamětí.

K cenám je však ještě nutné přičíst další poplatky, konkrétně poštovné, DPH a clo. I přesto jsou však ceny tabletů nižší, než za kolik je u nás prodávají čeští obchodníci. Dovoz ze zahraničí má však také nevýhodu, a to pouze jednoletou záruku a případnou problematickou reklamaci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here