Lenovo na IFA 2013 představil tablet S5000

6

Tablet Lenovo S 5000Lenovo kromě představení smarphonu Vibe X na IFA 2013 oznámil také novinku v podobě tabletu S5000. Ten nabídne 7-palcový displej s rozlišením 1280 x 800 obrazových bodů.

Pod kapotou nalezneme čtyřjádrový procesor MediaTek 8389, který je taktován na 1,2 GHz s 1 GB RAM. Vpředu bude ukryt 5 MPx fotoaparát, pomocí kterého lze skenovat QR kódy, vzadu pak 1,6 MPx kamera s vysokým rozlišením pro ostrá videa.

Vše bude řídit operační systém Android 4.2 Jelly Bean. Tímto typem tabletu chce Lenovo konkurovat Nexusu 7 od Googlu. Tablet S5000 bude bojovat svou tloušťkou, protože jeho 7,9 mm ho řadí mezi nejtenčí tablety na trhu a navíc váží pouhých 246 gramů. Je tak téměř o pětinu lehčí než nejnovější tablety prodávané v dnešní době.

O celkový chod tabletu se postará 3450 mAh baterie, která vydrží 8 hodin nepřetržitém prohlížení webových stránek přes Wi-Fi, či dlouhých 6 hodin při přehrávání videa v HD.

Tablet Lenovo S5000 se začne prodávat ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Prozatím není známa cena ani dostupnost v Evropě.

Zdroj: AndroidPolice
 

6 KOMENTÁŘE

  • „Inside this thin and light frame resides plenty of horsepower, starting with a seven-inch 1280×800 resolution, 350 nit brightness and full HD wide-viewing angle display to make it easy to share photos and videos with family and friends.“ 🙂

   • No že to v zahraničí nějaký mamlas napíše chybně, další mamlasové to po něm zkopírují, není přece důvod, abyste mezi ně patřili i vy, ne?:) Ještě jsem si to ověřoval z více zdrojů a displej je zcela běžné HD 1280 x 800, tedy nikoli Full HD – i v tom videu samotném po 25. vteřině popisují displej jako quite mediocre…

    • Zahraniční tisková zpráva. V rozlišeních se nevyznám, takže se omlouvám za chybu. V článku je to samozřejmě již opravené. Děkujeme za upozornění.

     • Uh, tak TO je odpověď, jakou jsem tu fakt nečekal. Na začátku jsem si chtěl je trošku rýpnout, že jste se prostě přepsali a ať si to opravíte. Ale pokud si redaktor androidmarketu dá do hlavičky, že je studentem VŠ se zájmem o technologie a filmy a různě přispívá články o androidu a apple a potom napíše, že se nevyzná v základních rozlišeních – to mi hlava nebere. O čem tedy, kromě otrockého překladu zahraničních článků, píšete?? HD a FULL HD jsou v dnešní době dvě základní kategorie rozlišení. Tohle není žádná technická perlička pro znalce, ale naprosto běžný údaj pro každého, kdo někdy kupoval televizi, monitor, kdo má počítač, nebo v posledních třech letech kupoval telefon! Zejména, když se celý posledních rok v mobilní sféře – abych zůstal u vám snad bližšího pramene – výrobci předhánějí, kdo dřív nabídne full hd displej místo standardních hd displejů. Víte alespoň, co je to dpi?

     • Autor se nevyzná v rozlišeních 😀 Slušný…ale tím to bohužel nekončí. Autor se totiž nevyzná ve více věcech, co se týkají Androidu a tedy nemůžete po něm chtít aby věděl co je dpi :D.. A z této redakce není sám 😉

      Gratuluji Tome, poznal jste kvalitu některých redaktorů 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here