Lenovo IdeaPad K1 – hliníkový tablet za $499

1

Po nedávných a nakonec pravděpodobně nesprávných informacích o Honeycomb Tabletu ThinkPad zde máme další, a tentokráte opravdu potvrzenou zprávu o Lenovo IdeaPadu K1. Půjde taktéž o 10.1′ Honeycomb tablet s rozlišením  1280×800 a Tegra 2 procesorem doplněným o pravděpodobně 1GB RAM. Interní úložiště bude mít velikost 32GB.

Oproti původnímu ThinkPad konceptu nebude obsahovat žádná hardwarová tlačítka a ubyde také z dostupných portů. Dle fotografií na něm nalezneme pouze dokovací port a klasické miniUSB doplněné o 3,5mm jack. Je však velmi pravděpodobné, že ostatní porty budou dostupné pomocí redukcí stejně jako u Galaxy Tabu 10.1.

Tělo tabletu bude tvořeno jedním kusem hliníku, takže by mělo být pevné a zároveň relativně lehké, konkrétně bude tablet vážit 725g. Tlustý přitom bude poměrně hezkých 13.2mm, přičemž vestavěná, nevyměnitelná baterie by jej měla uživit až na 10 hodin reálného provozu.

Operačním systémem bude v době zahájení prodeje dnes již starší Android 3.0 Honeycomb zakrytý grafickou nadstavbou výrobce. Jestli přijde aktualizace na 3.1 a později případně i na 3.2 zatím výrobce nepotvrdil, ale ani nevyvrátil.

Cena byla pro USA nastavena na $499, což je přibližně 9 000 korun. Nejedná se tak o tablet nejlevnější, ale zároveň ani nejdražší.

 

Zdroj: Engedget

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here