Jakou výbavu bude mít druhá generace Nexusu 7?

0

nexus7_2

Do začátku Google I/0 2013 zbývá jen několik dnů a jedním z nových zařízení, které by v San Francisku mohlo být představeno, je druhá generace Nexusu 7.

Už před několika měsíci se poprvé objevila informace, že se v novém Nexusu 7 vystřídá Tegra 3 od Nvidie za procesor z dílny konkurenčního Qualcommu. Důvodem je zejména nižší cena čipu, ale také integrovaný čip pro příjem mobilního signálu. Podle webu VR-Zone by měl Asus s Googlem použít čtyřjádrový Snapdragon 800, tedy nejvýkonnější procesor z nabídky Qualcommu. Znamenalo by to, že se Nexus 7 stane prvním zařízením vybaveným tímto čipem.

Uvedení nové generace tabletu na trh by se trochu zpozdilo, že protože masová výroba Snapdragonu 800 by měla být zahájena až na konci května. Velmi pravděpodobná je však také varianta, že v Nexusu 7 najdeme čtyřjádrový Snapdragon 600, který můžeme znát z HTC One nebo Samsungu Galaxy S4.

Podle analytiků z KGI Research by měla druhá generace Nexusu 7 nabídnout stejný sedmipalcový displej, ale s vyšším rozlišením 1920 x 1200 pixelů. Ve srovnání s předchozí generací údajně přibude zadní fotoaparát s rozlišením 5 megapixelů a bezdrátové nabíjení kompatibilní se standardem Qi. Samozřejmostí bude zbrusu nová verze operačního systému, konkrétně Android 4.3 Jelly Bean.

Výbornou zprávou je, že cenová politika se nejspíš nezmění. Nexus 7 bude na vybraných trzích nadále stát jen 200 dolarů, přičemž by měl Google údajně dotovat výrobu každého kusu pěti až deseti dolary, které by se mu měly vrátit prodejem digitálního obsahu v Google Play Store.

zdroj: GSM Insider, Phone Arena

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here