HP 8 1401 – 7,85″ tablet za velice příznivou cenu

1

“One size does not fit all.” – Jedna velikost všem nesedí (Pozn.: Volně přeloženo). Motto, které HP zvolilo pro novou řadu tabletů. Tenhle kousek s 7,85″ navíc přijde s čtyřjádrovým procesorem a cenou 170 dolarů (v přepočtu přibližně 3.360,- Kč), přičemž uvnitř nalezne operační systém Android.

HP81401

Svou velikostí bude spadat HP 8 mezi 7″ a 8″ tablety, kde se většinou příliš zařízení nevyskytovalo. HP 8 je velmi jednoduše upravený Compaq 8, který se začal v Číně prodávat loni. HP 8 bude mít pouze Wi-Fi, GSM/3G verze se tedy nedočkáme. Rozlišení displeje bude 1024*768, procesor uvnitř bude Tegra 3, paměť RAM dosáhne hodnoty 1 GB a vnitřní paměť zařízení bude 16 GB. Paměť bude samozřejmě možné rozšířit pomocí karet microSDHC. HP navíc přihodí doživotně bezplatné 25 GB cloudové datové úložistě na Box.

Přední kamera s rozlišením 0,3 MP a zadní s rozlišením 2 MP nijak neoslní, za danou cenu jsme však asi nic lepšího čekat nemohli. Konkrétní verze Androidu bude 4.2.2 Jelly Bean. Baterie má tabletu poskytnout výdrž až 7 hodin. Přesto, že je tablet vybavený poněkud hůře, musíme si uvědomit, na koho cíli a zda je pro nás přínosem. Věřím tomu, že nemálo uživatelů sáhne po výkonnostně slabším HP 8, který však nabídne poměrně slušnou cenu a větší displej, než je tomu u konkurenčních 7″ tabletů. Dostupnost na českém trhu v současné době bohužel není známa.

Zdroj: Androidauthority

1 komentář

  1. Pokud nebude cena okolo 4 – 4,5 tisíc, ať to na trh ani neuvádějí…Nexus 7 se stejnou výbavou (kromě displeje) se vy výprodeji prodával za 3,5 tisíce :D…Navíc Tegra 3 už je dávno mrtvá, takže na to ani nevyjde udpdate Androidu kvůli NVidii….proč to vlastně uvádí na trh, když už při koupi to bude „mrtvé zařízení“? 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here