Francouzský výrobce Archos oznámil tři tablety série Platinum

2

Archos tablet

Francouzská společnost Archos ke včerejšímu dni oznámila uvedení hned tří nových tabletů, které nabídnou prostředí operačního systému Android. Budou se lišit ve velikostech i specifických bodech.

Prvním z nich je Archos 80b Platinum, který bude ve velikosti 8palců s displejem IPS a rozlišením 1024 x 768. Součástí má být operační paměť o kapacitě 1 GB. Atraktivnějším tabletem pak jistě bude Archos 97b Platinum HD, který se může pyšnit hned dvojnásobně vyšším rozlišením HD 2048 x 1536. Skvěle se bude vyjímat na 9,7palcovém displeji.

Ještě dále šel výrobce při vývoji posledního tabletu Archos 101 Platinum. Zde můžete očekávat 10,1palcový displej, ale pouze s rozlišením 1280 x 800. Oba větší tablety poskytnou 2 GB operační paměť.

Tablety Archos

Všechny tři tablety pak bude pohánět čtyřjádrový procesor typu Cortex A9 s taktovanou frekvencí 1,6 GHz. Samozřejmostí je operační systém ve verzi 4.2 Jelly Bean, včetně Google Play Store a 8GB uživatelskou pamětí, kterou budete moci rozšířit o microSD karty.

Společnost Archos nechtěla komentovat otázky týkající se ceny jednotlivých tabletů, ale mají být levnější, než u konkurence ze společnosti Apple, či Samsung. Prozatím není ani známo, zdali se tablety objeví i na českém trhu.

Jak se vám tablety řady Platinum zamlouvají?

Zdroj: AndroidCentral

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here