Emgeton přináší nové levné tablety

0

Na trhu s mobilními technologiemi se představily dva tablety pod značkou Emgeton. V minulosti se pod touto značkou prodávaly modely jako Consul 2 a Consul 3, nyní se dočkáme nástupců ze stejné řady, tedy Consulu 5 a 7. Distributorem je společnost Bell Technology. Tablety se budou snažit zaujmout především svou cenou, která se pohybuje v rozmezí od šesti do sedmi tisíc korun.

Emgeton Consul 5

Emgeton Consul 5 nemá příliš předností, avšak velkým plusem je určitě tělo tabletu, které je tvořeno z hliníku, díky tomu je zaručena nejen dlouhá životnost konstrukce. Tablet je osazen IPS2 displejem o velikosti 9,7 palce a rozlišení 1024 x 768 pixelů. Výkonem se tablet řadí do střední třídy, uvnitř najdeme procesor Cortex A8, který běží na frekvenci 1 GHz a grafický čip Mali-400. Velikost operační paměti tabletu je standardem ve své tříde, tedy 1 GB. Consul 5 má celkově dvě kamery, přední má rozlišení pouhých 0,3 megapixelů, zatímco zadní kamera slušných pět. Operačním systémem je Android 4.0 a celková doba provozu tabletu s aktivním využití Wi-Fi je téměř šest hodin. Tablet také obsahuje slot pro SIM kartu a dva microUSB porty, právě díky nim dosahuje jeho tloušťka jen 8,5 mm. Doporučená cena je sedm tisíc korun.

Emgeton Consul 7

Emgeton Consul 7 je ze dvojice ten výkonnější. To již napovídá procesor, který skrývá dvě jádra a nese označení Rockchip 3066, taktován je na 1.6 GHz, překvapením je také čtyřjádrový grafický čip. Operační paměť je však stejná, avšak dostačující 1 GB. Oproti Consulu 5 má však nedostatek v rozlišení kamery, kdy přední je stejná, ale zadní má rozlišení jen dva megapixely. Baterie má kapacitu 7000 mAh, doba provozu při využití Wi-Fi je okolo sedmi hodin. I přesto, že je tablet výkonnější, jeho doporučená cena je jen 6 500 korun.

Oba tablety se dostanou na trh v průběhu tohoto měsíce.

Zdroj: TZ Emgeton

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here