Druhá generace Nexusu 7 na fotografiích a videu

4

Nexus 7 leak

K představení nového Nexusu 7 by mělo dojít 24. července, ale ještě před tím na internet unikly fotografie a video, které nám ukazují design tabletu.

Jak můžete vidět sami, zejména zadní strana Nexusu 7 se doznala velkých změn. Kromě povrchu se změnila také orientace loga Nexus, což nasvědčuje tomu, že bude tablet uzpůsoben používání na šířku. Novinkou ve srovnání s předchozí generací je zadní fotoaparát, který má rozlišení 5 megapixelů.

Několik překvapivých novinek se však událo v hardwarové výbavě. Nový Nexus 7 by měl údajně mít čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 Pro, nikoliv modernější Snapdragon 600. Naopak příjemně překvapit by měla paměť RAM, která bude mít údajně velikost 4 GB, což jsme dosud u žádného smartphonu ani tabletu s Androidem neviděli.

Operačním systémem je podle očekávání Android 4.3 Jelly Bean, který nejspíš bude představen příští týden spolu s tabletem. Výrobcem nového Nexusu 7 je stejně jako u předchozí generace taiwanský Asus.

K další výbavě tabletu by podle starších spekulací měl patřit 7″ IPS displej o rozlišení 1980 x 1200 obrazových bodů, 1,2mpx přední kamerka pro videohovory a 4000mAh baterii. O konektivitu se údajně postará Wi-Fi, Bluetooth 4.0 a NFC.

A na internet se tento týden dostaly také ceny nového Nexusu 7 v Google Play Store. 16GB verze tabletu by měla stát 229 dolarů (4 500 Kč) a na 32GB verzi by si měli zájemci připravit (5 300 Kč). Všimněte si však, že se 32GB Nexus 7 2 objevuje v seznamu hned třikrát, rozdíl mezi těmito verzemi však zatím není jasný.

Nexus 7 price leaked

zdroj: Android Central, Android Guys

4 KOMENTÁŘE

  1. Rozdíl jen barva? 🙂 A cena u nás = přepočet X €uro + dovoz atd. = nejméně 6500,– kč za nejlevnější model 😀

    • Proč? I u minulé se „prorokovalo“ v ČR 6,5k a Asus si to uhlídal na přijatelných 5.9k…pamatuji si na snížení ceny mé předobjednávky u CZC 🙂

  2. Škoda té relativně malé baterie a staršího CPU… K té kombinaci mi ty 4GB ram přijdou až moc, když je samotná paměť tabletu „jen“ 16GB 🙂 Každopádně pokud bude ihned dostupná i 32GB verze, jdu do něj 🙂

  3. Paradni HW s vybornou cenou, ale taky neverim, ze takova bude i u nas 🙁 A ramce taky moc neverim je to az zbytecne moc…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here