Čtyřjádrové tablety nVidia za 200 dolarů se stanou skutečností

3

Když se vrátíme zpět na CES 2012, tak jsme tam viděli velkou spoustu zajímavých zařízení. Šokovali nás i některé zprávy, jako například ta od nVidie, ve které CEO nVidie – Jen-Hsun Huang – prohlásil, že čtyřjádrové tablety by mohly být velice levné a dokázali by tak konkurovat iPadu. Na důkaz toho představil čtyřjádrový tablet s úhlopříčkou 7 palců za cenu 250 dolarů.

Od té doby uplynula spousta času a v technologiích se hodně změnilo. nVidia to samozřejmě postřehla a nyní přichází s další zprávou – že čtyřjádrové tablety s procesorem Tegra 3 a cenou 199 dolarů by se mohli stát realitou již někdy v létě. nVidia totiž vynalezla novou platformu – Kai – která bude založena na procesorech Tegra 3.

Samozřejmě cílem této platformy je, aby dokázali vyrobit zařízení za co nejnižší cenu. Momentálně toho víme o platformě Kai málo, ale myslím si, že příští měsíce o této platformě uslyšíme ještě hodně.

 

  • nVidia prohlášení (originální):

Our strategy on Android is simply to enable quad-core tablets running Android Ice Cream Sandwich to be developed and brought out to market at the $199 price point, and the way we do that is a platform we’ve developed called Kai. So this uses a lot of the secret sauce that’s inside Tegra 3 to allow you to develop a tablet at a much lower cost, by using a lot of innovation that we’ve developed to reduce the power that’s used by the display and use lower cost components within the tablet.

Co si myslíte o nVidia Kai ? Bude to Váš další tablet ?

 

Zdroj: The Verge 

3 KOMENTÁŘE

    • Windows RT bude podle mě propadák, nejprve se to bude prodavat dobre ale jakmile se internet začne množit informacema, že na tom neběžej aplikace z velkejch windows pro pocitace tak už to nikdo nekoupi a microsoft pro   budoucí tablety odštepí spíš od windows phone, stejně jako to dělá apple s iphone/ipad a google s androidem na tablety i na telefony.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here