Asus v Japonsku boduje, prodává stále více tabletů

0

Apple v Japonsku ztrácí svou dominantní pozici v prodeji tabletů. O prvenství tuto americkou společnost a hlavně významného konkurenta připravil Asus, který v oblasti významně posílil. Ukázal to průzkum trhu firmy BCN, která situaci sledovala od letošního ledna do června.

Podle BCN vzrostl podíl Asusu v meziročním srovnání o 8 procent. Celkový podíl prodaných zařízení se tak pohybuje na 38,9 %. Apple se drží těsně pod 36,5% hranicí. Můžete tedy vidět, že rozdíl není nijak výrazný. Průměrná cena tabletu se pohybovala okolo 195 dolarů. Zatímco průměrná cena zařízení z dílny Applu byla jednou tak vysoká, až 400 dolarů.

Je nutno však říct, že do prodeje Asusu byl započítán také Nexus 7, což by mohlo mírně ovlivnit statistiky ve prospěch tchajwanského výrobce.

Nárůst prodeje elektroniky, zejména tabletů, chytrtých telefonů a počítačů byl v Japonsku v těchto šesti měsících zaznamenán obecně. Například objem prodeje tabletů meziročně vzrostl až o 20 %, růst byl zaznamenám také ve čtvrtletních srovnáních. Nicméně v posledních třech měsících studie, tedy duben až červen byl zaznamenán částečný propad v objemu prodejů. Tento fakt je prezentován v souvislosti se zvýšením daní v oblasti.

zdroj: asia.nikkei via: mobilenet

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here