ASUS Transformer Prime oficiálně představen

6

ASUS Transformer Prime, pravděpodobně jeden z neočekávanějších Android tabletů letošního a také začátku příštího roku byl dnes, jak bylo ostatně již dopředu známo, oficiálně představen.

Novinka nabídne 10.1“ Super IPS+ displej s rozlišením 1280×800, svítivostí až 600 nitů a poměrně impozantními pozorovacími úhly 178°. Dotyková vrstva se taktéž dočká vylepšení, nové bude hbitější a zaznamená dotyk za méně než 50ms. Skleněný kryt nad displejem zůstane stejný, dočkáme se tedy klasického Gorilla Glass.

Uvnitř nalezneme taktéž poměrně revoluční čtyřjádrový procesor NVidia Tegra 3 neboli Kal-El. Ten nejenže nebídné naprosto bezkonkurenční výkon, ale díky 5. podtaktovanému pomocnému jádru a chytré řídící automatice i velmi nízkou spotřebu energie. Samozřejmostí bude taktéž násobně vyšší grafický výkon. Procesoru bude asistovat 1GB DDR2 paměti RAM.

Poměrně impozantní bude taktéž zadní kamera, ta nabídne 8MPx CMOS snímač s podsvícením a schopností nahrávat vysoko profilové HD (1080p) video, clonu f/2.4 a přisvětlovací LED diodu. Samozřejmostí je taktéž přítomnost přední, 1,3MPx videokamery určené na videohovory.

Jistých změn se dočkalo také samotné tělo, ačkoliv váží pouhých 586 gramů a je tenké 8,3 milimetrů, tak je celé z odolného a na pohled velmi hezkého hliníku. Stejného materiálu se dočkala i klávesnice s vahou 537 gramů. Ohledně portů se toho moc nezměnilo, na tabletu nalezneme 40 pinový dock konektor, microHDMI a slot na microSD karty, na klávesnici poté slot na klasické SD karty a plnohodnotné USB. Baterie by měla bez klávesnicového docku vydržet poměrně působivých 12 hodin a s ním dokonce až 18 hodin souvislého používání.

Tablet se začne prodávat s Androidem 3.2 Honeycomb již začátkem prosince a to za cenu $499 (8 900 bez DPH) za 32GB a $599  (10 700 bez DPH) za 64GB variantu. Českou dostupnost ani ceny zatím neznáme.

Zdroj: svetandroida, talkandroid

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here