Asus Transformer Prime má problémy s pomalým GPS

3

Dlouho očekávaný tablet Asus Transformer Prime se začíná stále více rozšiřovat mezi zákazníky. Někteří z nich jsou ale nepříjemně překvapeni GPS, které se stalo téměř nedílnou součástí všech nových zařízení s Androidem. U nového Tranformeru je totiž vyhledávání polohy pomocí GPS velmi pomalé, mnoho negativních reakcí od uživatelů můžete vidět například na fóru xda-developers.

A jaké řešení tohoto problému nabízí Asus? Tím nejjednodušším je zapnutí Wi-Fi a využití tzv. asistované GPS (A-GPS), kdy tablet nejprve pomocí GeoIP zjistí přibližnou polohu a následně využije službu Google Location Services. Zaměření pomocí satelitů GPS je díky tomu výrazně rychlejší, protože systém zná předem přibližnou polohu zařízení. Systém A-GPS umožňuje využívat Wi-Fi nebo mobilní sítě, proto je hojně využíván právě u mobilních zařízení. Problém u Transformeru Prime ale může nastat hlavně na místech, kde nejsou žádné Wi-Fi sítě k dispozici.

Otázkou zůstává, co problém s GPS způsobuje. Někteří lidé vinu přisuzují hliníkovému krytu tabletu, protože GPS signál může být hliníkem velmi ovlivněn. Jiní uvádějí za příčinu problému softwarovou chybu. Ať tak či onak, Asus Transformer Prime není v tuto chvíli příliš vhodný pro ty, kteří využívají GPS navigaci, zejména mimo město.

zdroj: ap

3 KOMENTÁŘE

  1. Pokud to dobře chápu, tak není vhodný pro ty, kteří využívají GPS navigaci a zároveň nemají mobilní připojení k internetu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here