Asus se chystá dobýt trh pomocí tabletů s procesorem Atom od Intelu

0

ASUS představil hned sedm tabletů z již zavedených řad MeMO Pad, Fonepad a Transformer Pad. Všechny modely běží na operačním systému Android 4.4 KitKat, který je vylepšen o rozhraní ASUS ZenUI. Dalším společným jmenovatelem novinek jsou 64bitové čtyřjádrové procesory Intel Atom.

ASUS MeMO Pad8(ME181C) ASUS MeMO Pad7(ME176C)

Řada ASUS MeMO Pad

Tablety ASUS MeMO Pad 7 a MeMO Pad 8 (ME181C) mají úhlopříčku 7, respektive 8 palců a HD IPS displeje s rozlišením 1280 × 800. Využívají 64bitové čtyřjádrové procesory Intel Atom Z3745 s taktem až 1,86 GHz, které zvládnou plynulé prohlížení webu i rychlé spouštění aplikací. Oba tablety najdou využití i jako přenosná bezdrátová zábavní centra. Technologie Miracast umožňuje streamovat multimediální obsah na kompatibilní externí displeje nebo televizory. Kódování zvuku CSR aptX zprostředkuje kvalitní bezdrátově streamovaný zvuk do volitelných Bluetooth sluchátek. Selfies zachytí přední kamera s rozlišením 2 Mpx a o momentky z cest se postará zadní fotoaparát s rozlišením 5 Mpx. MeMO Pad 7  je k dispozici v bílém, černém, modrém, červeném a žlutém provedení, MeMO Pad 8 (ME181C) pak v bílé, černé, zlaté a fialové barvě.

Nejlépe vybavený model z této řady je MeMO Pad 8 (ME581CL), který disponuje vyšším výkonem díky 2,3GHz procesoru Intel Atom Z3580. Vybaven je také rychlými standardy připojení 802.11ac Wi-Fi, LTE nebo NFC. V tomto případě byl použit 8palcový IPS displej s Full HD rozlišením (1920 × 1200), který nabídne pozorovací úhly 178 stupňů a technologie Splendid a TrueVivid pro zvýraznění barev. Displej s krycím sklem Corning Gorilla Glass 3 je zárukou odolnosti proti poškrábání. Tloušťka tabletu je 7,45 mm a hmotnost 299 g z něj dělá nejlehčí 8palcový LTE tablet na světě. Výhodou je také vícevrstvá povrchová úprava. Tento model se bude prodávat v bílém, růžovém a modrém barevném provedení.

ASUS Fonepad 8(FE380CG)

Řada ASUS Fonepad

Nové tablety z řady Fonepad nabídnou stejně jako jejich předchůdci funkce telefonování v 3G sítích. Modely Fonepad 7 a Fonepad 8 pohání 64bitové čtyřjádrové procesory Intel Atom Z3560 s taktem 1,8 GHz. 8palcový tablet ASUS Fonepad 8 zaujme největší zobrazovací plochou ze všech 8palcových zařízení na trhu, a to zásluhou velmi tenkého rámečku pouhých 5,06 mm. Displej, který zabírá 72,2 % přední strany tabletu, využívá HD IPS panel s rozlišením 1280 × 800. I přes větší displej si však zařízení zachovává téměř stejnou šířku jako předchozí generace 7palcových modelů řady Fonepad.

Oba tablety Fonepad obsahují zvukovou technologii ASUS SonicMaster doplněnou o dvojici předních reproduktorů. Fotografování a záznam videa mají na starosti zadní fotoaparát s rozlišením 5 MPx a přední kamerka s rozlišením 2 MPx. Modely řady ASUS Fonepad podporují 3G připojení a jsou nově vybaveny dvěma pozicemi pro SIM kartu. Prodávat se budou v černém, bílém, zlatém a červeném provedení.

Transformer Pad(TF303CL)_06

ASUS Transformer Pad 

Nové modely řady ASUS Transformer Pad se vyznačují mobilní dokovací stanicí s klávesnicí, která byla vylepšena o novou konstrukci propojení s tabletem. Obě novinky jsou založeny na 64bitových čtyřjádrových procesorech Intel Atom Z3745 s taktem až 1,86 GHz. Samotné tablety měří jen 257,4 × 178,4 × 9,9 mm a při připojení k dokovací stanici se jejich tloušťka navýší na 19,8 mm. Dokovací stanice s klávesnicí má jasně oddělené ergonomické klávesy se zdvihem 1,9 mm a obsahuje také rychlé funkční klávesy pro běžné úlohy, jako je odstranění položky nebo pořízení snímku obrazovky.

Transformer Pad TF103C nabídne displej s technologií IPS, HD rozlišením (1280 × 800 bodů) a pozorovacími úhly 170 stupňů. I při sledování displeje z extrémních úhlů se tak dočkáte přesného podání barev, sytých odstínů a minimálního zkreslení. Nechybí ani dvoupásmové rozhraní 802.11a/b/g/n Wi-Fi zaručující rychlé připojení pro plynulou práci on-line. Integrované navigační systémy GPS a GLONASS zajišťují bleskové fungování služeb založených na poloze.

Transformer Pad TF303CL je vybaven Full HD IPS displejem s rozlišením 1920 × 1200, pozorovacími úhly 178 stupňů a technologií pro zvýraznění barev ASUS Splendid poskytující živý a jasný obraz. O bohatý zvuk se stará dvojice výkonných předních reproduktorů s technologií SonicMaster v kombinaci se softwarem MaxxAudio. Připojení LTE Cat 4 umožňuje stahování dat rychlostí více než 150 Mb/s, což se hodí nejen u velkých souborů, ale i při streamování videa ve vysoké kvalitě nebo on-line hraní. Díky HDMI výstupu a technologii Miracast navíc mohou uživatelé sledovat obsah na větší obrazovce prostřednictvím kabelového HDMI připojení nebo on-line streamování.

Transformer Pad TF103C bude k dispozici v černém nebo bílém barevném provedení, zatímco Transformer Pad TF303CL bude k dostání v modré či zlaté barvě.

Zdroj: Tisková zpráva

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here