Asus možná chystá levný sedmipalcový tablet

0

Jihoafrický server iAfrica přinesl informaci, že Asus chystá levný sedmiplacový tablet s Androidem. Novinka, kterou zatím známe jen pod kódovým označením ME-172, by se na trhu měla objevit už na začátku příštího roku. Je tedy velmi pravděodobné, že Asus tento tablet představí v lednu na veletrhu CES 2013.

Podle dostupných informací by tablet měl mít 7″ displej s rozlišením 1024 x 600 pixelů, procesor WM8950 od taiwanského výrobce VIA, grafický čip ARM Mali 400, 1GB RAM, 8GB interní paměť rozšiřitelnou díky slotu na microSD karty, 1mpx přední kameru pro videohovory a baterii o kapacitě 4270 mAh. Operačním systémem bude pravděpodobně nejnovější Android 4.2 Jelly Bean.

Hlavním konkurentem tabletu bude Nexus 7, jehož výrobcem je taktéž Asus. Ve srovnání s „Google tabletem“ sice novinka nabídne horší výbavu, výhodou by však mohl být slot na paměťovou kartu a možná také nižší cena. Asus ME-172 bude na jihoafrickém trhu dostupný za cenu kolem 2000 randů, v přepočtu asi 4420 Kč. Není však vyloučeno, že se tablet bude nakonec prodávat za ještě nižší cenu.

zdroj: ac

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here