ASUS MeMO Pad – levný 7“ tablet za $150

2

O ultralevném androidím tabletu od ASUSu s cenovkou okolo 100 – 150 dolarů se spekuluje v podstatě již lednového CESu v roku 2012. Po představení Nexusu 7 nicméně tyto spekulace zmizely s tím, že by přeci nedávalo smysl přicházet na trh s dalším levným tabletem a účinně si tak konkurovat vlastním zařízením.

V listopadu minulého roku se ale z ničeho nic spekulace zahrnující tablet od ASUSu s cenovkou dokonce nižší, než v případě Nexusu 7, objevily znovu. A včera byly na CESu dokonce potvrzeny – ASUS totiž představil MeMO Pad.

Novinka nabídne 7‘‘ displej s rozlišením 1024×600 pixelů, procesor VIA CPU taktovaný na 1 GHz, relativně výkonný grafický čip Mali 400 známý například z Galaxy S III a 1 GB RAM. Oproti Nexusu 7 bude základní uživatelská paměť s kapacitou 8 / 16 GB dále rozšířitelná skrze microSD karty. Potěší také přítomnost přední 1MPx kamery se schopností nahrávat HD ready video.

Z hlediska konektivity nabídne tablet pouze WiFi modul (b/g/n), 3G čip i GPS bude chybět. Baterie bude mít kapacitu 4 270 mAh. O běh hardwaru se postará takřka čistý Android ve verzi 4.1 Jelly Bean.

Tablet by se měl začít prodávat na konci ledna ve Spojených státech za cenu $150, tedy přibližně 3 000 korun českých. Dostupnost pro zbytek světa prozatím není známa.

Zdroj: androidpolice via dotekomanie

2 KOMENTÁŘE

  1. Pokud bude vážně do 3k, tak je to super… Pak bych asi neváhal (nemít Nexus) a šel do něj. Ale pokud bude přes 3, čehož se dost obávám, tak až tak super nebude…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here