Asus chystá menší tablety FonePad HD 7 a MeMo Pad HD 8

0

Asus FonePad real

Nabídka tabletů od Asusu by se brzy měla rozrůst o dvojici tabletů s menšími úhlopříčkami displeje. Obě novinky budou s největší pravděpodobností přestaveny na začátku září, kdy se v Berlíně koná veletrh IFA 2013.

Asus FonePad HD 7 by měl nabídnout silnější dvoujádrový procesor Intel Atom Z2560 z řady Clover Trail+, který je taktován na 1,6 GHz. Další výbava nejspíš zůstane stejná jako u původního FonePadu, to znamená, že se můžeme těšit na 1GB RAM, 16GB vnitřní paměť, slot na micro SD karty a samozřejmě na 7″ displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů. Chybět jistě nebude ani možnost telefonování a posílání textových zpráv. Baterie by měla poskytnou výdrž až 9 hodin na jedno nabití a operačním systémem se nejspíš stane Android 4.2 Jelly Bean.

Druhou z novinek bude Asus MeMo Pad HD 8, jehož hlavní zbraní bude s největší pravděpodobností příznivá cena. Ve výbavě údajně najdeme osmipalcový displej s rozlišením 1280 x 800 obrazových bodů a čtyřjádrový procesor Rockchip taktovaný na 1,6 GHz, který se dosud objevoval spíše v tabletech méně známých čínských výrobců.

Dva výše uvedené tablety však nebudou jedinými novinkami, které Asus v nejbližší době představí. Nedávno uniklá prezentace odhalila také zařízení s názvy PadFone Mini a MeMO Fone HD 5, o kterých však zatím nemáme žádné podrobnější informace.

zdroj: Pocket Droid, GSM Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here