Asus bude pro Google vyrábět Nexus tablet se čtyřjádrovým procesorem za 199 dolarů

7

Před týdnem jsme vás informovali o novém levném tabletu, který bude pod svou značkou prodávat Google. Nyní server Android and Me přinesl další podrobnosti.

Nexus tablet bude pro Google nejspíš vyrábět Asus. To není nic překvapivého, protože obě společnosti mezi sebou udržují velmi dobrý vztah, jehož výsledkem jsou nejrychlejší aktualizace Androidu na tabletech od Asusu.

Ve výbavě by, kromě 7palcového displeje s rozlišením 1280 x 800 a Androidu 4.x Ice Cream Sandwich, neměl chybět ani čtyřjádrový procesor Tegra 3. O to překvapivější je cena novinky, která by neměla přesáhnout 200 dolarů (asi 3 700 Kč).

Podle výbavy by mohlo jít o mírně upravenou verzi nepředstaveného tabletu Asus MeMo 370T. Ten výrobce krátce ukázal na veletrhu CES 2012 a chystá ho prodávat za 250 dolarů (asi 4 700 Kč). U Nexus tabletu může být docíleno dalšího snížení ceny například použitím interní paměti s nižší kapacitou.

Kvalitní a dobře vybavený tablet za 199 dolarů by znamenal další revoluci. Tu poslední způsobil Amazon Kindle Fire, který má ale zcela upravený operační systém Android a nepřináší tak Googlu téměř žádné zisky.

Takhle si Nexus tablet od Asusu představuje jeden z fanoušků.

zdroj: aam

7 KOMENTÁŘE

  1. co to zase je za nesmysly… asus bude prodávat výkonější tablet než transformers, který stojí přeš 10 tisíc a bude ho prodávat za 5 tisíc, takový články si strčte do pr…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here