Archos 80 Cobalt – levný tablet se slušnou výbavou

1

 

Archos 80 Cobalt

V poslední době se roztrhl pytel s novými tablety, výrobci si trh rozdělili na dva segmenty a to na náročné zákazníky, kterým nabízejí nejmodernější 10″ tablety s různými vychytávkami. A tím druhým segmentem jsou zákazníci, kteří si přejí tablet za přijatelnou cenu s co nejlepší výbavou. Těmto zákazníkům výrobci nabízejí 7″ a 8″ tablety.

Archos se svou dlouholetou zkušeností výroby tabletů nechce zůstat mezi 8″ tablety pozadu a  připravil si novinku Archos 80 Cobalt. Ten nabídne 8″ kapacitní displej s rozlišením 1280 x 768 px při poměru stran 4:3, pohánět jej bude 1,6 GHz dvoujádrový procesor s 1GB RAM, který je doplněný čtyřjádrovou grafikou. V tabletu se dále nachází 8GB datové uložiště, které se dá rozšířit pomocí microSD karet až do 64GB.

Na zádech se nachází 2MPx kamera, která poslouží k zachycení fotografií, pro videohovory poslouží přední VGA kamera.  O chod celého tabletu se bude starat Android 4.0 Ice Cream Sandwich s plnou podporou Adobe Flash 11.

Momentálně není známá cena tabletu, ani, kdy se objeví na trhu. Archos se jistě bude snažit dodat tablet na trh před Vánoci, cenu odhadujeme okolo 4000 Kč.

 

Archos 80 Cobalt Archos 80 Cobalt Archos 80 Cobalt

Zdroj: www.archos.com

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here