Aocos PX102 – „čínský Transformer“ s klávesnicí za 4 500 Kč

7

V čínských internetových obchodech můžete občas narazit na docela zajímavé nabídky levných tabletů s Androidem. Například Aocos PX102, který našel inspiraci v Transformerech od Asusu.

AOCOS PX102 Hummingbird II je dodáván spolu s plnohodnotnou QWERTY klávesnicí s touchpadem, která s tabletem komunikuje přes Bluetooth. A neurazí ani další výbava, ke které patří 10,1″ IPS ‚Retina‘ displej o rozlišení 1280 x 800 pixelů, dvoujádrový procesor Rockchip RK3066 s taktem 1,6 GHz, grafický čip Mali-400, 1GB RAM, 16GB interní paměť, slot na paměťové karty, Wi-Fi a 7000mAh baterie. 3G sice ve výbavě chybí, je však možné připojit externí modul. Operačním systémem je Android 4.0.4 Ice Cream, výrobce však uvadí, že je možná aktualizace na Jelly Bean. Tělo tabletu má rozměry 257 x 176 x 9,6 mm a hmotnost 590 gramů.

AOCOS PX102 Hummingbird II je možno koupit například v čínském internetovém obchodě chinagrabber.com, kde je tablet dostupný za 230 dolarů (necelých 4 500 Kč).

via ac

7 KOMENTÁŘE

 1. spíš než Transformer opět napodobuje iPad…ta klávesnice je téměř stejná jako ta, která se dokoupit k iPadu :D…logo vedle foťáku zase napodobuje logo Archosu :D…a ta výbava…ajajaj…Rockchip je naprostá tragédie nezachrání to ani lákavý takt CPU na 1,6GHz, ani to, že je to 2-jádro, a ani to, že o grafiku se stará Mali-400…ani za tu cenu bych ho nechtěl :D…raději něco 10″ od Ainolu 😉

  • Název ‚retina‘ sice používá Apple, ale to neznamená, že nemůže stejný název použít i jiný výrobce pro vlastní a klidně úplně jiný typ displeje.
   //Neříkám, že je to Ok, ale tenhle výrobce prostě pojmenoval svůj displej ‚retina‘ a to i přesto, že má trapné HD rozlišení.

  • Jsem rád za každý návrh ke článku, pokud je napsán s určitou dávkou slušnosti.

   Jako „retina“ označuje displej svého tabletu výrobce. Mimochodem, hustota pixelů není u retina displejů nijak pevně definována a například Macbook má displej s ppi nižším než 300.

   Samozřejmě je otázka, co si pod pojmem „retina“ displej představují jednotliví výrobci. Ono totiž i u Retina displeje od Applu (mimochodem, název je registrovaný jako obchodní známka), mohou lidé s dobrým zrakem vidět jednotlivé pixely.

 2. Jsem rád za každý návrh ke článku, pokud je napsán s určitou dávkou slušnosti.

  Jako „retina“ označuje displej svého tabletu výrobce. Mimochodem, hustota pixelů není u retina displejů nijak pevně definován a například Macbook má displej s ppi nižším než 300.

  Samozřejmě je otázka, co si pod pojmem „retina“ displej představují jednotliví výrobci. Ono totiž i u Retina displeje od Applu (mimochodem, název je registrovaný jako obchodní známka), mohou lidé s dobrým zrakem vidět jednotlivé pixely.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here