Android tablety letos poprvé předběhnou konkurenci od Applu

1

Tablety se těší stále větší oblibě. Dokonce i na tuzemském trhu vzrostl jejich prodej více než trojnásobně. Stejně, jako kdysi podobný boom zažívaly notebooky oproti klasickým stolním počítačům, navazují dnes na tuto dráhu flexibility tablety. Oproti mnohem více rozšířeným chytrým telefonům má tablet několik předností. Zejména velikost displeje a jeho kvalitu. Dále pak můžeme mluvit o vyšším výkonu.

tablet

Tablety jsou z velké části využívány především pro zábavu, nicméně mnoho lidí je využívá jako náhradu za pracovní notebooky. Konkurence na trhu s tablety není velká, tedy pokud porovnáváme operační systémy a ne konkrétní výrobce. Paradoxní je, že tablety s Androidem jsou mnohdy minimálně stejně výkonné jako iPady od Applu, ovšem s nižší cenou. A přesto společnost Apple dosahuje velké prodejnosti, na kterou ještě nedávno Android nestačil.

 [table “634” not found /]

V minulosti, zvláště pak v roce 2012 rostl jak Android, tak iOS a mírně také Windows. Podle IDC bude tento vývoj pokračovat, ovšem Android definitivně předběhne tablety s operačním systémem iOS. Obě platformy však přijdou do budoucna o část uživatelů, kteří přejdou k operačnímu systému Windows. V roce 2017 by měl mít Windows podíl na trhu skoro 8 % a Android náskok nad iOS o 2,5 procent.

Zdroj: IDC

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here