Ainol Novo 7 Crystal II – čtyřjádrový tablet za dva tisíce korun

0

Ainol Novo 7 Crystal II

Čínský výrobce Ainol nás opět překvapil novým tabletem, který nabízí výborný poměr mezi cenou a výbavou. Ainol Novo 7 Crystal II se tento týden začal prodávat na domácím čínském trhu, odkud jej lze objednat také do Evropy, za 99 dolarů (v přepočtu 2 000 Kč).

Ainol Novo 7 Crystal II je přitom vybaven 7″ displejem o rozlišení 1024 x 600 obrazových bodů, čtyřjádrovým procesorem ATM7029 (Cortex A7) taktovaným na 1 GHz, grafickým čipem Vivante GC860, 1GB RAM a 8GB vnitřní paměť, kterou lze dále rozšířit pomocí slotu na micro SD karty. Konektivitu zajišťuje Wi-Fi, mini HDMI a mini USB (s podporou OTG), naopak GPS i Bluetooth chybí, vzhledem k ceně tabletu to však není příliš velké překvapení.

Pokud nedáte dopustit na mobilní internet, je možné k Ainolu připojit také externí 3G modem. K další výbavě novinky patří gyroskopický senzor, přední 2mpx kamerka pro videohovory a baterie s kapacitou 3 700 mAh, která by měla podle výrobce zajistit až šestihodinovou výdrž. Operačním systémem je téměř čistý Android 4.1 Jelly Bean.

Nedočkaví zájemci si mohou Ainol Novo 7 Crystal II zakoupit už nyní v oficiálním obchodě Ainol Store, který nabízí bezplatné doručení do České republiky. Dříve či později se tablet jistě objeví také na českém trhu, a to sice s trochu vyšší cenou, ale na druhou stranu s dvouletou zárukou.

zdroj: ainol store

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here