Acer Iconia Tab B1-A71: levný sedmipalcový tablet je v prodeji na českém trhu

3

Po několika uniknutích se oficiálního představení dočkal tablet Acer Iconia Tab B1-A71.  Stalo se tak samozřejmě v Las Vegas, kde začíná veletrh spotřební elektroniky CES 2013. Překvapivě se však novinka hned první den objevila také v nabídce jednoho významného českého obchodu s elektronikou.

Jak už delší dobu víme, Acer Iconia Tab B1-A71 bude velmi levný tablet se skromnou výbavou, který je určen zejména pro prohlížení internetu, čtení elektronických knih a další jednoduché využití.

Ve výbavě novinky najdeme 7″ displej s rozlišením 1024 x 600 pixelů, dvoujádrový procesor Mediatek MTK 8317T taktovaný na 1,2 GHz, 512MB RAM, 8GB vnitřní paměť rozšiřitelnou pomocí slotu na microSD karty, Wi-Fi (802.11 b/g/n) a Bluetooth. Vzhledem k nízké ceně musel výrobce ušetřit na některé běžné výbavě, zcela proto chybí zadní fotoaparát, zatímco přední kamera má rozlišení jen 0,3 mpx.

Příliš nepotěší ani baterie s nízkou kapacitou 2170 mAh, která však na druhou stranu umožnila snížit hmotnost zařízení na pouhých 320 gramů. Opračním systémem je Android 4.1 Jelly Bean s plným přístupem do Google Play Store.

Největším trumfem Aceru Iconia B1-A71 je cena, která by dle oficiálních informací měla být nižší než 150 dolarů (2 870 Kč). V České republice už tablet do své nabídky zařadil prodejce CZC.cz, kde je tablet k předobjednání a k prvním zákazníkům by měl údajně dorazit v druhé polovině tohoto týdne. Cena na českém trhu je po připočtení DPH a dalších poplatků 3 333 Kč.

via ac

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here