ZTE jako první čínský výrobce vyprodukoval 500 milionů telefonů

0

zte logo

Už od prvního ZTE Blade, který svou nespornou kvalitou za rozumnou cenu porazil v roce 2011 mnohé telefony od zavedených výrobců, je jasné, že na poli chytrých telefonů nebudou, na rozdíl od některých jiných odvětví, hrát čínští výrobci pouze třetí notu, ale naopak budou postupně jak kvalitou, tak i prodeji dohánět výrobce z Evropy a vyspělejších regionů Asie, tedy výrobce zavedené.

A právě jednoho takového milníku v dohánění zavedených výrobců dosáhl tento týden čínský výrobce telekomunikačních zařízení – ZTE. I přesto že na trhu mobilních telefonů nepůsobí nikterak dlouho, tak oslavil pokoření mety 500 milionů prodaných telefonů.

Z přibližných odhadů prodejů dřívějších let a ročních zpráv společnosti Garner se pak dá odhadovat, že tempo prodávání telefonů v posledních několika letech významně rostlo. Jen mezi lety 2011 a 2010 se zvýšilo o bezmála 17 %, přičemž se dá počítat s tím, že předtím rostlo ještě závratněji.

Pokud tedy ZTE prozatímní růst vydrží, tak je nanejvýše pravděpodobné, že se mu stejně jako v roce 2012 podaří znovu obhájit pozici 4. největšího výrobce telefonů. Na druhou stranu je ale nutné zasadit čísla do kontextu. Ačkoliv se může 500 milionů zařízení zdát jako ohromné číslo, tak na stejný počet prodaných zařízení, jen ne za celou dobu existence společnosti, ale jen za samotný rok 2013, aspiruje Samsung. I pokud by se tak ZTE podařilo udržet v minulých letech nastolený růst, tak by byl za rok 2013 nevyexpedoval o moc více, než 10 – 15 % toho, co plánuje Samsung.

Zdroj: tisková zpráva

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here