Zázračný „USB flash disk“ se kterým spustíte Android či jiný OS na jakémkoliv zařízení

14

Toto zařízení, které na první pohled vypadá jako běžný USB flash disk, má ve skutečnosti uvnitř podobnou hardwarovou výbavu jako velmi dobře vybavený smartphone. Jde vlastně o miniaturní počítač, který lze připojit k jakémukoliv jinému zařízení a spustit na něm Android, Windows 8, Linux či jiný operační systém.

Cotton Candy od společnosti FXI Technologies můžete připojit k televizi a používat ji tak jako počítač. Ovládání probíhá pomocí připojené klávesnici, myši nebo tabletu. Cotton Candy bude možné také připojit k počítači a pomocí speciálního programu na něm spustit libovolný operační systém. Vývojáři slibují také podporu připojení k libovolnému tabletu či chytrému telefonu.

V současné době dokáže Cotton Candy spustit Android 2.3 Gingerbread, v budoucnu se ale počítá s podporou jakéhokoliv operačního systému včetně Windows 8 a různých linuxových distribucích. V miniaturním těle se skrývá opravdu bohatá výbava. Například dvoujádrový procesor Samsung Exynos (ARM) taktovaný na 1,2 GHz, který můžete znát ze Samsungu Galaxy S II, Wi-Fi, Bluetooth, čtečka microSD karet a HDMI výstup.

Tato drobná věc ale možná úplně změní systém používání počítačů. Každý uživatel může mít své vlastní zařízení Cotton Candy s oblíbeným operačním systémem, osobním nastavením a základními soubory. Ve firmách, školách a na veřejných místech budou jen monitory s myší a klávesnicí, ke kterým si uživatel připojí svůj vlastní „miniaturní počítač“.

V nejbližší době bude společnost FXI Technologies nabízet svůj Cotton Candy jen vývojářům, do běžného prodeje se dostane až mnohem později. I přesto ale v tuto chvíli výrobce odhaduje konečnou cenu zařízení, která by neměla přesáhnout 200 dolarů (3800 Kč). Líbilo by se vám, kdyby nejbližší budoucnost počítačů vypadala takhle?

14 KOMENTÁŘE

 1. to je snad nějaká epidemie na českém webu! jeden něco napíše a druzí do pár hodin to musí převyprávět. Proč se taky namáhat a hledat něco nového že?

  • Děláte si srandu?
   1) Ten článek jsem nepsal za použití žádného českého ani slovenského zdroje.
   2) Je naprosto normální, že když se stane něco nového a významného, tak o tom informuje většina webů, které se danou tématikou zabývají. To je stejné, jako kdybyste vinil ČT a NOVA TV za to, že ve zprávách informují o stejné události.

   Mimochodem: troufnu si říct, že máme na našich stránkách hodně exkluzivního obsahu, o kterém na jiných stránkách nic nepíšou nebo nás jiné stránky dokonce využívají jako zdroj.

   • Kecy! Byli jste třetí z cca 10ti českých mobilních webů. Nevím komu chcete navykládat, že než začnete psát článek, tak se nekouknete co vyšlo u konkurence. V poslední době je to u Vás častý jev. Proto to píšu. Nevím, co tak významného je na téhle zprávě. V TV je to něco jiného a většinou tam totiž pošlou svoje redaktory na místo, kde se něco děje, ale i tam se soutěží kdo dříve. Na českém pidinetu se holt stačí kouknout na RSS a člověk má hned „inspiraci“. Mi je to fuk, co opisujete nebo neopisujete a od koho, ale jako čtenáře, který fandí mobilitám, mě samozřejmě rozčiluje, když jde vlna stejných převyprávěných zpráv, místo aby na každém webu bylo něco jiného, co jinde nemají. Holt někteří redaktoři trpí přesvědčením, že čtenáři čtou jen ten jejich „skvělý“ web, že? :o((

    • Ty jsi fakt (budu slusny) troll. Ja ctu prevazne AM (prave kvuli zamereni na Android), kdyz nebudu pocitat Mobil na iDnesu. I kdyby prebirali sto procent obsahu, tak pokud uvedou zdroj je mi to srdecne jedno, protoze na to, abych denne prolizal deset webu a vyzobaval, co kde napsali a jinde to neni fakt nemam ani cas, ani chut. Nastesti tvuj nahled na to, co je a co neni zajimave, neni obecnym meritkem pro nas ostatni. A tahle zprava pro mne rozhodne zajimava je. Pro tebe mozna ne a ja ti to nenutim.

  • Dovolím si tvrdit, že na webu máme opravdu velké množství jinde (cze) neviděných novinek (o čemž také vypovídá jejich četnost). Současně jsme také jedni z mála, kteří se snaží uvádět zdroje a to i v případě, že jde o web konkurence (stačí si projet starší články).
   A zrovna tato zpráva je dle mého názoru poměrně zajímavá a vezmeme-li v úvahu, že existují i čtenáři, kteří čtou poze nás (uznávám, není jich asi většina), tak se ji dle mého názoru vyplatí napsat. Čtenář jako Vy má pak velmi snadnou možnost podle nadpisu poznat, že článek již četl a přeskočit jej.
   Děkuji za pochopení.

 2. hmm, dokázal bych si jeho využití představit. Pokud by to zvládlo přehrát full HD video, tak bych ušetřil ntb jeho povinnosti, jako multimediální stanice 🙂 a tohle by ještě ke všemu bylo super úsporný.

 3. Tohle by měl hlavně v budoucnu umět každý chytrý mobil. Proč sebou ještě tahat počítač na flashce, když už sebou tahám mobil, ne?

 4. mozna budu mit mensinovy nazor, ale jelikoz nemam moc casu, vyhovuje mi procitat spise ty weby kde vse zajimave opisuji – alespon se nemusim zdrzovat procitanim nekolika ruznych…

 5. Určitě se hodí,kdo má stolní PC na hry tak ví že to žere dost watu. Na internet mít zaplé 150w a víc je škoda peněz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here