Záruka u iPhonu 7 se nevztahuje na vniknutí kapaliny!

3

iphone-7-waterproofPodle společnosti Apple je jejich nová vlajková loď voděodolná, což se může člověku hodit třeba pří focení pod hladinou vody. Pokud si ovšem přečteme detailněji poznámky pod čarou v jeho specifikacích, tak zjistíme, že se záruka na vniknutí kapaliny nevztahuje.

Iphone 7 má podle Applu certifikaci IP67, což by mu mělo zaručit prachuvzdornost a voděodolnost až do 1 metru pod vodou po dobu 30 minut. Ovšem Apple dodává, že tato certifikace netrvá věčně a v průběhu času by iPhone nemusel být tak odolný.

„iPhony 7 a 7 Plus jsou odolné proti pocákání vodou, vodě a prachu. Byly testovány za kontrolovaných laboratorních podmínek s certifikací IP67 podle IEC standardu 60529. Odolnost proti vodě a prachu není trvalá a samotná odolnost by se mohla snížit v důsledku přirozeného opotřebení. Nepokoušejte se nabíjet mokrý iPhone; v uživatelské příručce naleznete pokyny pro sušení a čištění. Záruka nekryje poškození kapalinou.“

Apple rozhodně nepatří mezi první společnosti, které odmítají záruku za vniknutí kapaliny do zařízení.

zdroj

3 KOMENTÁŘE

  1. Zprva jsem si říkal, že to musí být pěknej průser, když výrobce neručí za jeden z hlavních tahounů telefonu, jako je voděodolnost, ale náhle jsem si uvědomil, že tyto telefony budou hojně prodávané v USA a tam by byli schopni i 15x spadlý Iphone ponořit pod vodu a ejhle, zoxidovalo by to :-), fakt asi nechtějí mít plné servisy svou chybou utopených smartphounů.

    • Pak by bylo lepší této situaci předejít a voděodolnost u telefonů vůbec nezaručovat a ani ji nezmiňovat :D…a je to.

      • Ano, bylo by to fakt lepší, mohli prostě oznámit jenom pevnější konstrukci a kdyby to někomu náhodou spadlo do vody, tak by děkoval bohům, že s tím nic není 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here