Zařízení od Samsungu s Exynosem 5 odhaleno v benchmarku

1

O nové, v pořadí již 5., generaci čipů Exynos od Samsungu se mluví již nějaký ten pátek. Poprvé oznámeny byly již koncem roku 2011 a minulý měsíc Samsung dokonce zveřejnil jejich kompletní specifikaci.

I tak jsme až do dnešního dne neslyšeli ani o jednom zařízení, které by je reálně používalo. Spekulace o tom, že se objeví prvně v Galaxy S III a později v Galaxy Note 2 se totiž nikdy nedočkali naplnění a v obou zařízeních jsme nakonec dostali „jen“ Exynos 4.

Nyní to však konečně vypadá, že bychom se mohli reálného použití Exynosu 5 dočkat. V online výsledcích benchmarku Rightware se totiž objevilo zařízení s označením Samsung TE4, které podle záznamů neslo dvoujádrový procesor taktovaný na 1.7GHz a grafický čip Mali-T604.

Ačkoliv přímo typ procesoru nebyl ve výsledcích určen, tak je takřka jisté, že jde o Exynos 5. Pro žádný jiný čip totiž nová generaci Mali-T604 oznámená zatím nebyla a navíc dvoujádrové verze Exynosu 4. nebyly připravené na takty okolo 1.7GHz.

Konkrétně se v testovaném zařízení zřejmě nacházel čip Exynos 5250, který má kombinovat dvě Cortex A15 jádra taktovaná maximálně na frekvenci 2GHz spolu s grafikou Mali-T604. Na rozdíl od čipů starší generace se má vyznačovat 32nm výrobním procesem.

Kdy se zařízení dočkáme v reálném prodejim je samozřejmě stále ve hvězdách. Osobně bych však předpokládal přelom konce roku 2012 a začátku 2013. Dost možná by mohl dokonce debutovat v třetí generaci Samsungu Galaxy S. Alespoň podle slibů totiž bude totiž i se dvěma jádry rychlejší než současná čtyřjádra.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here