Zajímavost: Gmail oslavil 10 let

0

Gmail

Včerejší den byl ve znamení různých aprílových žertíků, které na nás číhaly naprosto všude. Právě v tento den se ale před 10-ti lety zrodila jedna z Google služeb, kterou dnes využíváme každý den. Mluvíme zde o Gmailu, který právě včera oslavil svých 10 let mezi námi.

Pojďme se vrátit o deset let zpět – tehdy byl Google pouze vyhledávač, neměl žádnou doplňkovou službu a jeho velkým konkurentem byla společnost Yahoo.

Yahoo ale bylo mnohem vyspělejší, než Google, neboť disponovalo emailovou schránkou, která na Google prostě chyběla. Bez ní byl Google jen vyhledávač a nic jiného. Naštěstí to si Google brzy uvědomil a začal vyvíjet svůj Gmail.

Google spustil Gmail dne 1.4.2004, tedy v den, kdy je na celém světě „žertíkové“ šílenství. Právě to nahrálo Google do karet, neboť nikdo netušil, zda-li to společnost myslí se svým klientem naprosto vážně.

image37 screenshot_gmail

Při registraci jste totiž dostali (na tu dobu královské) 1GB prostoru, který se Vám neustále navyšoval Jen pro porovnání – většina poskytovatelů emailových schránek v té době umožňovalo vlastnit schránky o velikosti přibližně 50MB, rozdíl byl tedy znatelný.

Samozřejmě již všichni můžeme předpokládat, co následovalo – obrovský zájem o službu. Právě díky velkému prostoru, který Google ve své emailové schránce uživatelům nabízel, se stal Gmail nejlepším emailovým poskytovatelem tehdejší doby.

Po deseti letech se můžeme jen podívat, jak se během těch let tato služba rozrostla. Dnes Gmail není jen službou pro příjem mailů, nýbrž značkou, která uceluje spousty dalších Google produktů, které se každým dnem vylepšují k čím dál větší dokonalosti.

 

Zdroj: Ph

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here