Zachrání HTC 10 tchaj-wanskou společnost? Zisky HTC se meziročně propadly o 64%!

0

HTC 10HTC zveřejnilo finanční výsledky za 1. čtvrtletí roku 2016 a potvrdil se masivní pokles v meziročních příjmech, jelikož se tyto příjmy oproti stejnému období v minulém roce snížily o 64%. Tržby za období od 1. ledna do 31. března činily pouhých 463 milionů $, což je oproti stejnému období loňskému roku, kdy příjmy činily 1,3 miliardy $, opravdu strašlivý propad.

Provozní ztráta za dané čtvrtletí činí 150 milionů $, zatímco o rok dříve to bylo pouhých 11.600.000 $, takže jsou ztráty skoro 13x větší.

HTC však představilo svou vlajkovou loď pro rok 2016 poměrně pozdě, takže v číslech nejsou zahrnuty výdělky z prodeje HTC 10. Headset pro virtuální realitu Vive VR přišel také později, a proto neměl na zisk společnosti v 1. čtvrtletí rovněž žádný vliv. Společnost doufá, že tato zařízení se budou dobře prodávat a ve druhém čtvrtletí budou zisky o poznání lepší.

Předsedkyně společnosti Cher Wang řekla, že společnost plánuje zefektivnění výroby a celkovou optimalizaci.

Tvrdě pracujeme na tom, abychom položily základy pro zefektivnění výrobních procesů a optimalizovali celou společnost, což nám umožní vyvíjet co nejlepší výrobky co nejefektivnějším způsobem.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here