Za rozmazané fotografie HTC One může neoptimalizovaný software

4

HTC One detail

Jednou z nejrozporuplnějších funkcí nového HTC One je bezpochyby ultrapixelový fotoaparát. Zatímco někteří recenzenti si novou funkci nemohou vynachválit, jiní přiznávají, že jde o velké zklamání vlajkové lodi taiwanského výrobce. Při velmi dobrém osvětlení totiž fotoaparát HTC One často zaostává za svou konkurencí.

Podle dostupných informací není na vině jen hardware, ale také softwarová optimalizace fotoaparátu. Redukce šumu totiž údajně pracuje více než by měla a výsledné fotografie jsou kvůli tomu, zejména při větším přiblížení, rozmazané. HTC serveru HardwareZone objasnilo, že za méně kvalitní fotografie může nefinální verze firmwaru.

Všechny kusy HTC One prodané od dubna by měly být vybaveny už finální verzí firmwaru přinášející kvalitnější fotoaparát. Zatím není jasné, zda se aktualizace dočkají také telefony vyrobené ještě před zjištěním problému s fotoaparátem. Ať tak či onak, tento případ ukazuje, že velká část kvality snímků závisí kromě hardwaru také na vyladěnosti softwaru.

Níže uvedené fotografie byly pořízeny HTC One. Zatímco snímek napravo pochází z telefonu se starší verzí firmwaru, fotka vlevo je údajně pořízena kusem s finální verzí firmwaru. Při maximálním přiblížení je rozdíl opravdu znatelný. Srovnání jednotlivých detailů najdete na konci článku. HTC také připouští, že rozdíl může být způsoben ojedinělou hardwarovou chybou smartphonu, kterým byla pořízena fotografie vlevo.

htc one photo before htc one photo afterhtc one photo updatezdroj: hardwarezone.com.sg

4 KOMENTÁŘE

  1. Rozdíl je docela markantní. Aktualizace u ,,starších,, zařízení bych se nebál. HTC si nedovolí zapomenout v tuto dobu ani na jednoho zákazníka navíc, když jde o jejich vlajkovou loď.

    • Měli by se snažit… Rád bych si rýpnul na téma, že ani po aktualizaci to není žádný zázrak, ale protože můj Lumík není o moc lepší (pokud vůbec), držím raději zobák a tahám s sebou dál zrcadlo… 🙁

  2. Tak ojedinělý problém to tedy není můj One fotí uplne stejně špatně a ještě ke všemu je příšerně zpracovaný:-(

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here