Mezi 17 000 nově nabytými patenty i skupina 18 pro Android a Google opravdu důležitých

3

Jedním z motivů nedávné akvizice Motoroly Mobility Googlem byly zajisté i patenty, těch měla totiž společnost zaregistrovaných celých 17 000, přičemž dalších 7 500 ještě čeká na schválení. Z tohoto ohromného množství je podle patentového právníka Davida Mixona 18 hotových hvězd, které se prý stanou stěžejními v soudních bojích proti Applu a Microsoftu.

Jedná se totiž o velmi staré patenty nabyté hlavně ze soudních sporů proti Applu koncem minulého tisíciletí. Nalezneme tu tak patenty týkající se dotykových displejů, promixity senzorů, odesílání e-mailů a podobných, dnes již naprosto samozřejmých věcí, které využívají téměř všichni výrobci.

Do budoucna bude rozhodně zajímavé, jak se patentová situace vyvine, jedno je však již jisté, už nejde o nevinné pošťuchování ale o tvrdou válku.

Zdroj: Bloomberg

3 KOMENTÁŘE

  1. Je humorné že tato situace nastala hlavně kvůli utokům od Apple a Microsoft. Hold kdo neumí přidat do kroku přidává do křiku. Je humorné že oba utočí na firmy se kterými spolupracují na jiných projektech. Samsung. Záměrně se podívejte jaký HW obsahuje iPhone. MS navíc zatím nemá vlastní mobil. Vyrábí mu je Samsung, HTC a jiní na který paradoxně útočí.

  2. nerad rypu, ale titulek na me v RSS udelal dojem, ze vlastne google koupilo 17k patentu ale pouze 18 za neco stoji 🙂 A ono je to pritom obracene a tech 18 bude stacit k obrane androidu pred „temi neinovujicimi“ 🙂

    Redakce: Opraveno, díky za názor

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here