Youtube pro Android nově podporuje 360stupňová videa

0

V pátek společnost Google oznámila, že Youtube pro Android začne podporovat videa natáčená v módu 360 stupňů. Tomu předcházela jednání Googlu s firmami zaměřenými na 360 stupňové fotoaparáy jako Bublcam, Giroptic’s 360cam, IC Real Tech’s Allie, Kodak’s SP360 a RICOH THETA. Důvodem toho, že tyto společnosti táhnou za jeden provaz je, že by byly rády, aby byl Youtube schopný přehrávat videa natočená jejich produkty.

youtube-for-ios-app-icon-full-size

V současné době je nutno postupovat podle zvláštních pravidel, aby mohl server nahrát tato speciální videa správně. Do budoucna Google doufá, že to bude možné automaticky. S tímto poměrně novým postupem natáčení můžete tvořit 360 stupňová videa pohybováním telefonu nebo tabletu, abyste mohli zachytit okamžiky ze všech možných úhlů. Zatímco je tato vychytávka aktuálně přístupná pro uživatele Androidu, nadšenci pro systém iOS se díky Googlu budou moct velmi brzy přidat.

,,Lidé si mohou prohlížet videa na již existující Youtube aplikaci pro Android a pohybem telefonu nebo tabletu dokola si regulovat vlastní úhel pohledu. Je to možné také pro Youtube verzi pro internetové prohlížeče a videa spouštěná přes Chrome, přičemž pro vlastní úhel pohledu stačí ve videu jen přetahovat myší. Pracujeme na rozšíření této funkce i pro iPhone, iPad a jiná zařízení.“ :Youtube.com

Pokud Vás více zajímá problematika 360 stupňových videí, následujte odkazy ZDE a ZDE. Na závěr ještě připomeňme, že Youtube neustále zdokonaluje svá pole působení nejen díky aktuální podpoře speciálních videí, ale také například spuštěním kanálu speciálně zaměřeného na obsah pro děti. Co to bude příště?

zdroj: http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here